Uudised

 

13.11 HAMBAARSTI JUURES JÄRELKONTROLL

Lapsed, kes eelmistel kordadel puudusid ja kellel oli vaja hambaid ravida, said täna võimaluse uuesti arsti juurde minna. Ühtlasi kontrollisime Hambaarsti ja tema abiliste välisriietel olevaid helkureid ja jagasime neile lisaks mõned isetehtud helkurid.

13.11.ÕUES UUE TASAKAALURAJA AVAMINE

Hommikul vaatamata vihmasele ilmale kogunesid Mõmmi, Krõlli ja Naksitrallide lapsed õue, laululav alla ja ootasid, millal tuleb Kesklinna Vanem Vladimir Svet, kes avab pidulikult uue tasakaaluraja atraktsiooni. Kõigepealt andsid Mirjam Maribel ja Katarina üle tänukirja Lemmik helkurikandja 2018, kelleks oli Vladimir Svet. Seejärel toimus tasakaaluraja avamine. Linnaosa vanem ja Imbi hoidsid linti ja Mõmmi rühma tüdrukud lõikasid paela läbi. Seejärel andis kesklinna vanem igale lapsele tükikese paelast, nagu pileti tasakaalurajale minemiseks. Lapsed seisid järjekorras, sest kõik soovisid tükikest punasest paelast.

õu3  õu 1  õu6

12.11 LASTEAEDA KÜLASTASID KANUTIAIA MARDID

Hommikul kell 10 kogunesid kõik lapsed saali. Ja üsna varsti koputati uksele ja paluti luba sisse tulla. Külla tulid Kanutiaia Noortemajast Mardid. Martidel olid kaasas erinevad pillid, mida nad lastele lahkelt mängisid. (väikesed kandled ja suur kannel, flöödid, torupill). Mardid küsisid lastelt erinevaid mõistatusi ning kontrollisid kui palju lapsed tähti oskasid.

07.11 ISADEPÄEVA ORIENTEERUMINE JA MEISTERDAMISKLASS

Kolmapäev oli lasteaed saginat täis käisid ettevalmistused õhtuseks isadepäeva maratoniks. Plaanis oli esimeseks taskulampidega orienteerumine mööda helkuritega märgistatud 500 meetrist rada. Peale raja läbimist vahetasid isad koos lastega rühmas riided ja tulid saali, et meisterdada koos lastega puidust kikilips. Kikilipsu toorik oli valmis. kõigepealt vajas toorik liivapaberiga lihvimist. Järgmisena tuli panna kummipael ja viimasena markeritega lips ära värvida.

Kuna lasteaias on isasid palju, siis olid ühes tegevuses korraga 2 rühma. Nii algasid tegevused iga pooltunni järel. Esimesed kes saali tulid olid sõimerühma isad koos lastega, nemad orienteerumas ei käinud, kuid järgmisel aastal kui nad suuremad on lähevad kindlasti.

Samal ajal startisid rajale  kahe rühma isad lastega. Stardis oli järjekord, sest luba stardiks saadi alles siis kui eelnev paar enam ei paistnud. Ja nii oli 4 stardiaega õues ja 5 meisterdamisklassi saalis.

isa õu  isa õu1  isa õu2

lips  lips1  lips3

 

05.11 LIIVAMÄE LASTEAIA LAPSED KÄISID TALLINNA LINNAVALITSUSES HELKUREID JAGAMAS  

Eelmine nädal möödus kodudes taas helkurite meisterdamise tähe all, sest kokku oli juba lepitud Tallinna Linnavalitsusse minek. Kaasa tulid seekord Mõmmi rühmast Amanda Marie  ja Frida ning Naksitrallide rühmast Robin.

Valvelauas ootas meid linnapea nõunik kes juhatas meid abilinnapeade büroodesse ja linnapea juurde. Laste vastuvõtt linnavalitsuse töötajate poolt oli soe, rõõmus ja meeldiv. Eriti meeldis lastele kabinettidesse sisenemine. Kõigepealt tutvustasid lapsed, et oleme Liivamäe Lasteaiast ja kontrollime, kas välisriietel on helkur.  Kõik ametnikud olid väga rõõmsad ja südamest liigutatud, et lapsed nende turvalisuse pärast muretsesid. Helkureid jagus kõigile. Kaasa oli võetud 100 omavalmistatud helkurit. Olid pestavaid, tagasihoidlikke, narmashelkurid pärlitega ja helkurpaelasid, mida oli lihtne lukkude külge siduda.   “Kinkimise rõõm on kõige suurem rõõm!”  Nii mõnedki ametnikud tunnistasid helkurite puudumist, mis aga lastele eriliselt meeldis, sest siis said nad õhinaga jagada kaasas olevaid helkureid. Nii mõnigi kord ütlesid lapsed: “võta teine helkur veel, siis näeb auto teiselt poolt ka.”  Lähtusime Kesklinna Vanema põhimõttest: ” Üks helkur on hea, aga kaks on veel parem!”

Viimasena oli meil luba siseneda linnapea koosolekuruumi, kus Robin andis isiklikult linnapeale üle oma ema tehtud Taavi Aasa nimelise helkuri. Viimased alles jäänud helkurid jäid linnapea kabineti ees olevale lauale oma kandjaid ootama. Lapsed olid väga õnnelikud.  Terve tagasisõidu tee arutati vastuvõttu. Eriliselt võitis laste südame Aivar Riisalu, kes vaid talle muhedal moel lastele nalja tegi. Emotsioone ja juttu jätkus kogu tagasisõidu tee.

Suur tänu sooja vastuvõtu eest.

LV  LV1  LV2  LV3  LV4  Lv5

 

31.10 KÄISID LEPATRIINU RÜHMA LAPSED IRU HOOLDEKODUS HOOLEALUSTEGA KOOS JOONISTAMAS

Kolmapäeval olid juba kõik Lepatriinu rühma lapsed varakult lasteaias, sest ees ootas bussiga külaskäik Iru Hooldekodusse.

Kui buss kohale jõudis, vestlesime meeldetuletuseks lastega, et sealsed hoolealused on vanad ja üsna mitmed ei jõua või ei saa käia ja liiguvad ratastoolidega, osad kuulevad halvasti ja neile tuleb mitu korda asju öelda.  Meie üritus toimus saalis, kus olid ritta pandud lauad, mille taga hakkasime ühiselt joonistama.

Esimesed ratastoolidega hoolealused juba ootasid laste tulekut. Mõned plaksutasid rõõmust, et nii palju lapsi neile külla tuli. Emotsioon oli väga liigutav. Laua ümber toimus erinevaid tegevusi, kes rääkis lastega oma perest, lastest ja lapselastest, kes sellest, mida teinud on, oma kodukohast jne. Usinalt hakati ühiselt joonistama. Lapsed kinkisid oma joonistatud pildid hooldekodu sõpradele. Mõned hoolealused lausa kogusid pilte ja olid uhked, et nii palju pilte lastelt tuppa said. Ka lasteaed sai kingituseks pilte.  Lõpuks lapsed laulsid ja tantsisid. Mitmed hoolealused laulsid tuttavaid laule kaasa.  Lapsed jagasid oma sõpradele enne ära minekut medaleid, ilusate joonistuste eest. Lahkudes lehvitati ja oodati meid uuesti külla.

Iru  Iru1  Iru4  Iru3

30.10 KRÕLLI, PÄTU JA LEPATRIINU LAPSED VALGE MAJA HAMBAARSTI JUURES

Kokkulepitult külastasid hambaarsti kabinetti kolm rühma. Krõlli, Pätu- ja Lepatriinu rühm. Esimesena läksid hambaarsti tööd vaatama ja oma hammaste tervist kontrollima Krõlli rühma lapsed, siis Pätu rühm ja lõpuks Lepatriinu rühma lapsed. Esimestele rühmadele oli arst juba eelmisest aastast tuttav ja kõik ootasid, oma järge, millal toolile istuda said. Ka ´Lepatriinu rühma lapsed ootasid õhinaga toolile istumist. Peale hammaste kontrolli valisid lapsed  endale väikese üllatuse, mille koju viimiseks kaasa said.

 29.10 LIIVAMÄE LAPSED KÄISID JAGAMAS KESKLINNA VALITSUSE AMETNIKELE HELKUREID

Hommikul Mõmmi rühma minnes küsisime lastelt , kes soovivad kaasa tulla, esimesed kiiremad, kes soovisid kaasa tulla olid, Mirjam Margaret ja Villem.

Kesklinna Valitsusse jõudes suundusime Kesklinna vanema Vladimir Sveti juurde. Meid kutsuti rõõmsalt ja ametlikult sisse. Tutvustasime oma visiidi eesmärki ja palusime luba liiklusturvalisuse kontrolli läbi viia. Saime selleks loa. Kõigepealt kontrollisime, kas linnaosa vanemal välisriietel helkur on. Oli, kuid väga väike ja pakkusime talle juurde pestava helkuri, mille peale Vladimir Svet ütles:“ Üks helkur on hea, kaks on veel parem!“

Edasi hakkas meiega mööda kabinette käima Linnaosa vanema abi Anna Mahnova.

Kabinetti sisenedes tutvustasime ennast ja teatasime, et kontrollime välisriietel olevaid helkureid. Kõik kontrollitavad võtsid lapsi vastu rõõmsalt ja tunnustasid lapsi olulise teo eest. Näidates oma helkureid välisriiete küljes. Enamusel olid need olemas, kuid kellel ei olnud, said lastelt kohe 2 helkurit riiete külge riputamiseks. Eriti meeldisid naistele pärlitega narmashelkurid, mehed valisid rohkem lihtsaid ja tagasihoidlikke.

Kuna helkureid tegime arvestades Kesklinna Valitsuses töötavate ametnike arvuga, siis jäid järelejäänud helkurid linnaosa vanema kabineti ees oleva sekretäri lauale, koosolekutelt tulevaid ametnikke ootama.

Lapsed olid õnnelikud, sest mitmest kabinetist said nad kaasa liiklusteemalise aabitsa, mida teiste lastega koos lasteaias vaadata ja lugeda.

Suur tänu väga meeldiva vastuvõtu eest.

kesklinn  kl2   kl1

25.10 JÄÄTMESORTEERIMISE TEEMALINE ÕPPEMÄNG

Õppepäeva käigus esitatakse lõbus ja kaasahaarav jäätmealane näitemäng koos praktilise õppetegevusega, millesse on kaasatud ka lapsed. Ürituse lõpus tunnustame kõiki väikeseid loodusesõpru väikese meenega.

Eesmärk: Laps teab, miks on jäätmete sorteerimine ja taaskasutamine vajalik ning kuidas hoida loodust puhtamana (jäätmete korrektne sorteerimine).

Tegevuse kestvus: ca 30 minutit.

Projekti rahastab Tootjavastutusorganisatsioon OÜ

prügi1  Prügi  prügi2

 22.10  LIIVAMÄE LASTEAIA LAPSED KÄISID JAGAMAS HARIDUSAMETNIKELE HELKUREID

Lastega helkuri teemal vesteldes selgus, et lastel on mure, kuna üsna sageli puudub emadel, isadel ja lähedastel helkur. Mõned helkurid on pandud kottide külge ja isadel on nad hoopis puudu.  Otsustasime, omalt poolt, sellist olukorda parandada, seega läheme lastega koos mitmesse ametiasutusse helkureid kontrollima. Esmaspäeval saime Tallinna Haridusameti juhatajalt Andres Pajulalt loa Haridusameti ametnike helkurite kontrolliks. Olukord oli kurb, aga lapsed lahkusid rõõmsalt, sest kõik, kellel helkurid puudusid, said need endale kohe välisriiete külge riputada.  Selleks puhuks oli personali ja lastevanemate poolt meisterdatud suur kogus helkureid. Välisuksele panime sildi, kus enne väljumist palusime helkuri olemasolu kontrollida ja kui helkur puudub, siis on võimalus koheselt helkur välisriietele kinnitada. Personal koos lastevanematega meisterdasid helkurid, mis asuvad välisukse kõrval ja on kohe paigaldamiseks.

  helkur amet   HA helkur    HA helkur2  ha helkur3

17.10 KAMPAANIA “OLE NÄHTAV, SIIS ON NÄHTAVAD KA LAPSED”

Kätte on jõudnud pime aeg ja helkurite olemasolu liikumisel on elulise tähtsusega.  Liivamäe Lasteaed otsustas anda oma panuse lasteaia laste ja vanemate turvalisuse tõstmiseks. Kuna sageli helkuritest rääkides on lapsed murelikud, et nende emadel ja isadel helkureid riietel ei ripu. Otsustasime lapsi aidata.

Meieni jõudis kampaania “100 Helkurpuud Eesti 100. Sünnipäevaks”. Kohe, kui seda kampaaniat nägime, registreerisime Liivamäe Lasteaia helkurpuu. Registreerimise hetkeks oli registreeritud juba 83 helkurpuud üle Eesti.

Helkurpuu eesmärk on

Kõigepealt panime kirja rühmadesse, kus suunasime tähelepanu sellele, et on ootamatult saabunud pime aeg ning on aeg helkurid kapist välja tuua. Siis palusime vanematelt abi helkurpuudele helkurite muretsemiseks. Pöördusime vanemate poole palvega, kui nende töökohas on seisma jäänud helkureid, mida raatsitakse lasteaia helkurpuule riputada, siis on sellised helkurid puule väga oodatud. Kuid eelnevalt tuleb kontrollida, helkuri olemasolu enda ja lapse riietel. Vabad helkurid riputavad lapsed puule koos vanemate või üheskoos rühmaga.

Väljudes lasteaiast on uksel meeldetuletus: “Kontrolli enne valjumist, kas helkur on alles!” Kui ei ole, mine võta maja eest helkurpuult. Ole nähtav, siis on nähtavad ka lapsed.

helkur  helkur 2 helkurkuusk

16.10 LAPSED KÄISID  KÜLAS VALGE MAJA HAMBAARSTI JUURES 

Juba eelnevalt oli kokku lepitud, et sellel päeval külastavad hambaarsti kabinetti kolm rühma. Mõmmi-, Naksitrallide- ja Poku rühm. Esimesena läksid hambaarsti tööd vaatama ja oma hammaste tervist kontrollima Mõmmi rühma lapsed, siis Naksitrallide rühm ja lõpuks Poku rühma lapsed. Esimestele rühmadele oli arst juba eelmisest aastast tuttav ja kõik ootasid, oma järge, millal toolile istuda said. Ka Poku rühma lapsed ootasid õhinaga toolile istumist. Peale hammaste kontrolli valisid lapsed  endale väikese üllatuse, mille koju viimiseks kaasa said.

08.10 KORIDORIDES NÄITUS LASTE JA ÕPETAJATE POOLT KOOTUD VAIPADEST

Eelmisel õppeaastal alanud Eesti 100 raames vaipade kudumise projekt, mis sai Keskkonnakäpa tiitli raames on lasteaia koridorides välja pandud näitus valminud vaipadest.

Krõlli ja Lotte rühma lapsed kudusid 2 1,5 meetrist vaipa

Krõll 2   Krõll1  Lotte1  vbaip lotte 1

Mõmmi rühma lapsed sattusid kudumisega nii hoogu, et nende vaip tuli 3 meetrit pikk.

Mõmmi 1  vaip mõmmi1

Lepatriinu rühma lapsed olid väikesed ja seepärast ka nende vaip pisike. Pätu rühm kasutab oma vaipa tööde ülesse panemise alusena

vaip lepa  vaip pätu

Ka õpetajad proovisid vaipu teha.

evelin 2evelin2

Sellel õppeaastal on plaan kaasata lapsevanemaid vaipasid kuduma ja koos lastega vaibaks kootavat materjali kodus ribastama

05.10 ÕPETAJATE PÄEV

Traditsiooniks on saanud õpetajate päeval koostöös lapsevanematega kinkida personalile mõned tunnid motivatsioonikoolitusel osalemiseks. Lisaks lapsevanematele olid rühmades ka Staabi- ja Sidepataljoni ajateenijad. Eelmistel päevade olid juba päeva tegevused lastevanematega läbi räägitud ja lapsevanemad oma kohalolekut kinnitanud. Rühmades toimus palju huvitavat meisterdati, mängiti malet, lauamänge, õues toimusid põnevad mängud.

õp krõ  õp lo  õp le

ÕP Kr  õp nak  õp po

õp pä  õp mu  õp

SUUR  TÄNU KÕIKIDELE LAPSEVANEMATELE JA AJATEENIJATELE, KES AITASID ÕPETAJATEPÄEVA ERILISEKS  TEHA!

02.10  NÄITUS VANEMATE MEISTERDATUD NUKUD LASTELE

Traditsiooniks on saanud oktoobris teha näitus vanematega koos meisterdatud asjadest. Sellel aastal meisterdasid vanemad lapsele nuku. Nii mõnigi lapsevanem tegi tänu näitusele, oma elu esimese nuku. Peale näitust saavad lapsed vanemate poolt tehtud lelud endale koju või lasteaeda kaisunukudeks jätta.

NK   nn  NP

NM   nNak  nukk

ESMASPÄEV 24.09 SÜGISE TERVITAMISE PIDU

Ja ongi kätte jõudnud ilusaid, värvilisi lehti pakkuv sügis. Kuna veel ei ole jõudnud lehed päris värviliseks minna, siis said lapsed võistelda värvilisi paberlehti korjates ning lõbusaid sügise laulu- ja võistlusmänge koos mängides.

sügis1  sügis 7  sügis5 ˇ sügis6  sügis5  sügis4

REEDE 21.09 MÕMMI RÜHM KÄIS KOOLIEELIKUTE OHUTUSALASEL ÕPPEPÄEVAL JALGPALLIHALLIS.

Mini SOS,  ( mina Oskan Seda)

Erinevates teemapunktides tegutsedes said lapsed teadmisi neid ümbritsevatest ohtudest ja õpetust ohuolukordades õigesti toimimise kohta.

ohutus 3jpgohutusohutus 2)

REEDEL 21 09 STAABI- JA SIDEPATALJONI LAHTISTE USTE PÄEV

Hommikul oli laste elevus suur, sest Naksitrallide-, Krõlli- ja Pätu rühma lapsed ootasid õhinaga Staabi- ja Sidepataljoni minemist. Kõik sõid rutakalt ja riidessegi saadi kiiremini kui muidu. Nagu ikka, olid kõigil ohutusvestid seljas ja koguneti lasteaia maja ette ning tee võis alata.  Väike jalutuskäik ja juba paistsid Staabi- ja Sidepataljoni väravad.  Esimeseks said lapsed minna välitelkidesse, kus uuriti, kuidas sõdurid metsas olles magavad, süüa teevad ja riideid kuivatavad. Siis oli väike treening takistusraja näol, kus pidi esmalt roomama, kuna aga lapsed olid nii väiksed, said kõik käpuli takistuse läbitud, siis tuli mööda poome ronida ning üle takistuste ronida. Selleks, et kõik ikka päris õppuse moodi oleks, said lapsed, kes soovisid, näole maskeeringu. Vahepeal pakuti sõdurisuppi ja siis näidati lastele Sidepataljoni tehnikat.

side2side3sideside1side 5side6jpg

TEREPÄEV  03.09. saalis

Tore mängupidu, kus kõik sõbrad lõbusalt koos laulsid ja tantsisid

terepäev

Jäätmealane õppepäev koolieelikutele toimus 18. juunil, kui lasteaias olid külas kaks keskkonnasõpra Liina ja Tiina, kes rääkisid lastele, kuidas prügi sorteerida, miks taaskasutus vajalik on ning kuidas loodust säästa.

IMG_3681

Minister tunnustas parimaid keskkonnasõbralikke haridustegevusi keskkonnakäpaga    10.06.2018

Keskkonnaminister Siim Kiisler kuulutas täna Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuses peetud pidulikul tunnustamispeol välja tänavused „Keskkonnakäpa“ konkursi laureaadid.

„Meile esitati üle poolesaja väga tubli kandidaadi, kes kõik olid ühel või teisel viisil jätnud positiivse jälje oma keskkonnateadliku algatusega või panustanud keskkonnasõbraliku haridustegevuse edendamisse,“ ütles keskkonnaminister Siim Kiisler keskkonnasõbraliku haridustegevuse tunnustamiseks korraldatava „Keskkonnakäpa“ konkursi tänavuste kandidaatide kohta. Ministri sõnul väärivad nad kõik esile toomist ja tunnustamist, ometi tuli žüriil langetada raske otsus ning välja valida neist parimad. „Võitjad eristusid väga vahvate ideede ja läbimõeldud lahenduste poolest,“ tõi keskkonnaminister Kiisler välja parimatest parimatele võidu toonud retsepti. Konkursile esitatud kandidaate hinnati viies rühmas: lasteaed, õpilasrühm/klass, õpetaja, kool ning keskkonnaharidust pakkuv organisatsioon. Kandideerida sai kategooriates: „Tubli tegutseja“, „Tark tarbija“, „Õnnelik õpe“, „Kogukonna kaasamine“ ja „Innukas innovaator“. Viimane on eriauhind, mis antakse tegevuste eest, mille käigus on leitud uudseid/leidlikke lahendusi keskkonnateemade käsitlemisel, olgu selleks erinevate ainevaldkondade põiming, keskkonnasõbralikkust edendavad uuringud, vaatlused, leiutised, kampaaniad, koostöö lastevanemate ja ettevõtetega jms. Hindamisžüriisse kuulusid Keskkonnaameti, Keskkonnaministeeriumi, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Õpilasesinduste Liidu esindajad. Kõige enam kandidaate esitati tänavu lasteaedade kategoorias, kus konkursile laekus 19 projekti. Rühmade kategoorias laekus 16, koolide ning organisatsioonide kategoorias 9 ning õpetajate kategoorias 8 projekti. Kokku esitati konkursile 61 kandidaati. Esitatud projektidest paistsid tänavu eriti hästi silma Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud projektid.Kogukonna Kaasaja 2018

  • Tallinna Liivamäe Lasteaed Algatus: Vanade riiete uus elu

keskkonnakäpp1

 

07.06 toimus lasteaia sünnipäevagrill

Nagu traditsiooniks saanud toimus  juba 14. korda lasteaia sünnipäeva päeva õhtul õues pidulik sünnipäevaüritus. Lastele algas pidulik osa peale juba päeval, kui nad kogu rühmaga sünnipäevapeoks küpsisetorti tegid. Iga rühm oma piknikulaulale. Õue minnes heisati masti lasteaia lipp.

16.30 algas pidulik osa üllatusesinemisega, lasteaia personali poolt.

Esimeseks lavastati laul ” Põdral maja metsa sees”, siis  lugu põrsast, kes tahtis lennata ja lõpuks ” Mutionu pidu”

Lasteaeda tuli tervitama Kesklinna Vanem Vladimir Svet.

Esinesid  My Dance trenni lapsed, siis Tantsuklubi Laguuni lapsed.

Jagati tänukirju partneritele ja lastevanematele ning tänukiri lastevanemate ja laste poolt kõrgeimalt hinnatud rühmadele. Kokku osales peol 373 inimest

sünnipäev

01.06 toimus lasteaias spordipäev.

01.06 toimus lasteaias spordipäev. Algus 10 00 esimest soojendust tegi „Sigatüüka lasteaia“ siga, siis tulid soojendust tegema Minnid

Õueväljak oli jaotatud 9 tegevus punktiks

Ristkeksu punktis oli keksukastid, kus osavad lapsed erinevaid hüppekekse mängisid.

Mängud langevarjudega punktis oli lastel vaja mängida erinevaid mänge

Ümber maja jooks – oli vastupidamise jooks, kus suuremad rühmad jooksid kiiremini ja kauem.

Hoota Kaugushüppe punktis – hüppasid lapsed kaugust. Kõik olid tublid ja sooritasid isiklikke rekordeid.

Kaugusviske punktis visati liivakottidega kaugust. Ka seal püstitasid kõik lapsed isiklikke rekordeid.

Tantsunurgas käis esmaklassiline tants ja erinevad laulumängud

Teatejooks – kõigepealt teatepulk eesolevasse ringi, siis läbi tunneli, ümber koonuse, uuesti teatepulk kätte ja teatepulga edastamine

Köieveo pinkt. –Esimeseks tuli sooritada köievedu seaga, siis poisid ja tüdrukud ning sega võistkonnad.

Liivakoti vise – selles punktis tuli visata 5 liivakotti rõngasse, jällegi püstitasid kõik lapsed isikliku rekordi

Pidu lõppes jäätise söömisega ja medalite andmisega isiklike rekordite püstitamise puhul.

sport3sportspordipäevsport6

sport4

JK TALLINNA KALEVI LASTEAEDADE JALGPALLIPÄEV 2018

28 ja 29 mai. 2018 toimus Kalevi kunstmurustaadion (Staadioni 3, Tallinn)

JK Tallinna Kalev poolt korraldatav lasteaedadele mõeldud jalgpallipäev., kus osalevad Tallinna lasteaiad.

Eesmärk ja ülesanded

 • Pakkuda lasteaialastele üks meeldejääv, lõbus ja sportlik päev kunstmurustaadionil;
 • Populariseerida jalgpalli, sporti ja üldisemalt huvitegevust;
 • Arendada laste meisterlikkust ja kehalisi võimeid;
 • Tugevdada laste omavahelisi sportlikke ja sõbralikke suhteid.

Turniiri juhend

 • Mänguväljak 40х25 m, väravad 5х2 m, kunstmurukate;
 • mänguaeg 1 x 10 min;
 • võistkonnas kuni10 mängijat, korraga platsil 4+1 (4 väljakumängijat ja 1 väravavaht), vahetuste arv ei ole piiratud;
 • turniiril lähtume ausa mängu reeglitest;
 • täpsem turniiri ajakava ja mänguaeg sõltuvad registreeritud võistkondade arvust.

Autasustamine Turniiri parimale võistkonnale on karikas

Kell 8.30 toimus kogunemine

Ühes võistkonnas võib olla kuni 10 last (korraga platsil 5 last, vahetuste arv ei ole piiratud).

Üks mäng kestab 10 minutit. Mängud toimuvad kahes alagrupis, kolmel väljakul, sarnaselt eelnevate aastatega. Alagrupi mängud oleme planeerinud kell 9:00-10:40 ning kohamängud kell 11:00-11:30.

28.05 tulemused:

I koht Tallinna Liivamäe lasteaed

II koht Tallinna Suitsupääsupesa Lasteaed

III koht Tallinna Luha lasteaed

IV koht Tallinna Harka Lasteaed

jalgpall1Jalgpall

24.05 LASTEAEDADE TANTSUPIDU

neljapäeval toimus lasteaedade tantsupidu, mis algas kõikide lasteaedade hoovis täpselt 16.00 Sabatantsuga. Kõikidel rühmadel oli oma pesa, kus tantsusud alustati.

IMG_0444IMG_0417IMG_0414IMG_0445

23.05.2018  LIIVAMÄE LASTEAED JUURI OTSIMAS

2018, 2019 aasta ideeks on Liivamäe lasteaed juuri otsimas.

Seda, et lastele vastavalt vanusele vana aja tegemisi ja traditsioone õpetatakse, on tavaline, see käib õppekava juurde ja on loomulik. Kuid kuidas vanemaid rohkem kaasata, see on alati üks peenike küsimus. Kõigil on kiire ja aega napib. Seekord püüame kaasata tervet maja korraga. Mai keskel panime välja kirja, kus soovisime igalt lapselt oma ema ja isa juurtest tulenevat rahvariide seeliku triibustikku, soovituslikult ise triibustada. Plaanisime tööd ülesse panna Juhkentali tänavapoolsele aiale.  Meie üllatus oli suur, kui rühmadesse hakkas laekuma suurel hulgal rahvariideseeliku triibustikke ja tõesti, ise joonistatud!

Suurele Eesti kaardile märkisime täppidena ülesse piirkonnast saadud tööd, mis näitas, millisest piirkonnast kellegi juured pärit on. Kaart sai toredasti kirju.

23.05 panime näituse ülesse. Tore oli see, et need, kelle üks või mõlemad vanemad on pärit väljastpoolt Eestit tõid ka oma juurtepõhised ornamendid.

Kokku on hetkel väljas 230 tööd, neist 16 on väljastpoolt Eestit ornamendid.

18.05 KESKLINNA KARIKAS 2018

Tallinna Kesklinnavalituse poolt korraldatav Kesklinna Lasteaedade Karikas

9.45 saabusid õpetaja Annega lapsed  A,Le Cog Arenale. Siis toimus spordipäeva avamine ja soojendusvõimlemine, ning siis võistlused.

Igast lasteaiast osales 6 last. Võistlusalasid oli 5: takistusrada, jalgpall, ristkeks, liivakotivisked ja hoota kaugushüpe. Lisaks olid vabaalad: Kotijooks, kõnnisuuskadega käimine ja liikluspunkt. Väljak oli jaotatud nummerdatud tegevusaladeks . Ühes punktis oli korraga 2 lasteaeda.

Liivamäe Lasteaed saavutas Kesklinna Karikal  III koha

karikas 18karikaskarikas 6

22.04 Tallinna koolide ja lasteaedade tantsutuur (Liivamäe oli üks korraldajatest)

 1. aprillil 2018 toimus Tallinna humanitaargümnaasiumi võimlas Tallinna koolide ja lasteaedade tantsutuur. Oma oskusi seltskonnatantsus panid proovile tantsijad 15 lasteaiast ja 11 koolist.

Üritus sai alguse kaheksa aasta eest Tallinna Liivamäe lasteaiast, kui direktor otsis võimalust, et kõik seltskonnatantsu harrastavad lapsed saaksid õpitut ka teistele näidata. Tantsuõpetajad Ivo Kappet ja Erika Kappet tantsuklubist Laguun leidsid, et mõte on hea ning koos viidi plaan ellu. Tantsutuuri asus toetama Kesklinna valitsus, kes aitas ruumide rendi, meenete ja diplomitega.

Nüüd võisteldi tantsutuuril juba seitsmendat korda, see on muutunud kevadiseks traditsiooniks nii lasteaedadele kui ka koolidele. Tuuri eestvedajaks on Erika Kappet tantsuklubist Laguun, Silvia Purje tantsuklubist Twist ja Imbi Pajula Liivamäe lasteaiast.

Võistlejaid tuli Kesklinnast, Mustamäelt, Lasnamäelt, Põhja-Tallinnast, Õismäelt, Nõmmelt ja Piritalt, aga ka Maardust ja Haabneemelt. Esindatud oli kuus tantsuklubi või -kooli: Reveranss, Laguun, Twist, Impulss, Master ja Flix. Tantsis 49 mudilast ning 117 õpilast. Võistlejaid tervitas avamisel Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Hindamine toimus tantsutuuril samamoodi, kui võistlustantsu võistlustel. Sel korral olid kohtunikeks juunioride EM finalist Mileene Varik, Eesti meistrid Rannar Edovald ja Mari Liis Mets, Eesti meistrivõistluste finalistid Elisabeth Gorjatseva ja Heiki Lind, Eesti juunioride karika võitja Marlen Mertens, noorte karikavõistluste finalistid Anett Sandberg ja Liisa Ruus ning treener Kristina Vasylkivska. Võistluste peasekretär oli Sten Tarsalainen ning turniiri juht Hardi Olle.

Parimad tantsijad selgitati välja vanuserühmade kaupa ning esikolmikud kujunesid järgmised.

 • 3–4 aastased lapsed: Palle Mattias Lööndre (Tallinna Luha lasteaed); Ilja Zorin ja Julia Koleda (Kolde lasteaed ja Tallinna Rukkilille lasteaed); Magnus Keinast (Kolde lasteaed).
 • 5–7 aastased lapsed: Samuel Kirsipuu ja Eva Liisa Toom ning Koit Veskimets ja Nora Soom (Tallinna Päikesejänku lasteaed); Hans Kristjan Aruvel ja Stella Mägi (Tallinna Kullatera lasteaed ja Tallinna Magdaleena lasteaed); Timur Reinsalu ja Lenna Soosuu (Pelguranna lasteaed).
 • Lasteaedade printsessideks valiti Jeva maria Mihno (Tallinna Liikuri lasteaed); Evaliisa Toom (Tallinna Päikesejänku lasteaed); Stella Mägi (Tallinna Magdaleena lasteaed); Grethel Veiper (Tallinna Vikerkaare lasteaed).
 • 1. klasside õpilased: Daniil Burkuš ja Anna Leštšenko (Maardu Gümnaasium); Kert Allikas ja Lorna Mai Brandt (Tallinna Reaalkool (TRK)); Madis Reimann ja Laurell Veinpere (TR/ Tallinna Kesklinna põhikool (TKP)); Karl Martin Valdre ja Rebecca Rankla (TR).
 • 2. klasside õpilased: Kaur Poolma ja Lakendra Amerii Kivisaar (Haabneeme kool); Jesper Lepisto ja Liisa Marie Arakas (TRK); Mart Metsanurk ja Karin Pärn (Tallinna Ühisgümnaasium (TÜG)); Markus Noor ja Marleen Elbrecht (Tallinna Inglise Kolledž (TIK)).
 • 3. klasside õpilased: Jürgen Tampere ja Elsa Peek ning Mattis Tamere ja Laura Liisa Agarmaa (TRK); Mark Samoilik ja Catherine Ilves (TÜG); Oliver Tiit ja Heldin Laidvee (TKP/TÜG).
 • 4. klasside õpilased: Gregor Mägi ja Amanda Vaarman (TIK); Ott Timmusk ja Anna Mercedes Preden (TRK).
 • Koolide printsessideks valiti Kaisa Marta Krause (TRK) ning Meribel Rannala, Rita-Mia Reinap ja Mona Villup (TIK).

Võistluste vaheaegadel esinesid Rannar Edovald ja Mari-Liis Mets (Eesti meistrivõistluste II koht, Eesti esindajad MM-l ladina tantsudes); Aleksander Kappet ja Sabina Lomovski (Eesti meistrivõistluste III koht, ladina); Uku Kurim ja Karoli Maria Krause (junior Eesti karikas, standard). Muusikat mängis DJ Kert Mattias Purje.

kool 18kohtunikudlasteaedade esinejadprintsessid 2018 koolesineja Aleksander

24.04 KUKK KÜLAS

Lastel oli külas kukk, kes külastas kõiki rühmi. Lapsed said kukke silitada, vaadelda ja uuristada kohe päris lähedalt. Laste imestus oli suur, kui selgus, et kukk ei olegi nii väike lind nagu pildil. Eriti olid lapsed üllatunud nähes kuke suurt harja, lotti ja kannuseid. Seletati kuke tähtsust kanakarjas, kuid kõige rohkem meeldis ikkagi see, et kukke sai katsuda ja kuna kukehärra oli rahuliku loomuga, lasi ta seda lastel teha, ise aeg- ajal ko-ko-ko lapsi korrale kutsudes. kukk

29.03 KEVADPÜHA MÄNGUPIDU

Lapsi tervitas vares. Saalis toimus traditsiooniline kevadpidu, lauldi laule kanades ja kukkedest, mängiti munakandmise võistlust. Vares, kes asendas haigestunud jänest püüdis olla tubli ja jänese korraldusi mitte unustada, kuid aeg- ajalt pidi ta siiski küsima lastelt, kuidas asjad käivad, sest tema aruke kippus teda veidi alt vedama. Lõpuks pakkus vares lastele jänese poolt kaasa antudvärvilisi mune . Koos tantsiti mitu laulumängu ja punkti pani üritusele tibutants.  IMG_0396IMG_0403

15.03 KALAPÄEV

Kalapäeva raames meisterdasid Rühmad kalasid. Kõigepealt said lapsed kalade toorikud, mis tuli liivapaberiga ära lihvida ning seejärel valitud kalade järgi värvida. Meisterdatud kalad olid toredad ja värvilised. Saali on ülesse pandud traalilina, kuhu kõik rühmad oma kalad ülesse ripitavad.IMG_0361IMG_0366 IMG_0363 Naksi kalad

13.03 KANUTIAIA KANN

Teatrifestival Kanutaia Kann, Osales Naksitrallide teatritrupp etendusega ” Suur jõulueelne jalutuskäik” Naksitrallide teatrirühm osaleb teatrifestivalil juba mitmendat aastat ja ikka ja jälle on nad saanud eripreemia, seda ka sellel aastal.

29197221_1869434926411533_4248048385373876251_n[1]Kanuti  kanuti1

15.03  KALAPÄEV

Sellel kalapäeval tutvusid lapsed merekaladega. Kõigepealt vaadati  ja kuulati kalur Argo juttu sellest, millised meres olevad kalad on ja kuidas neid sealt kätte saadakse. Tutvuti kala osadega ning Argo seletas, mida kalal milleks vaja on. Lõpuks saabus kauaoodatud hetk. Lapsed said kätte kummikindad ja räägitud kalu kohe ise kätte võtta, neid ise uurida, katsud. Oli kui põnev oli, kui Argo näitas, kuidas suur kala väikese võib ära süüa. Sagimist oli laua taga palju, sest käik tahtsid katsuda. Kõik see oli vabatahtlik. Kuid esialgu vaatajateks jäänud lapsed palusid siiski veidi aja pärast ka endale kindaid ja läksid kalu uuristama.   IMG_0296IMG_0304

12, 13.03 2018  laste pildistamine saalis

08.03.2018  KALAPÄEV

Kalurid rääkimas kalurielustIMG_0261 IMG_0264

21.02.2018  EESTI VABARIIK 100

Eesti Vabariik 100 sünnipäevaaktus koos Staabi ja Sidepataljoniga ning paraadiga.

15.02.2018  HIINA KOERA AASTA

Külalised Hiinast Koeraasta algust tähistamas hiina uusaasta

13.02.2018 VASTLAD UNISTUSE LASTEAIAGA

Unistuse lasteaed Liivamäel külas, vastlaid pidamas IMG_0210

12.02.2018  MASLENITSA UNISTUSE LASTEAIAS

Külas Unistuse Lasteaias “Maslenitsa” talvetrallmaslenitsa

08.02 2018 Mõmmi rühmas külas Piirivalvest tollikoeradtollikoer1

jaanuar 2018  LAPSED VAIPASID KUDUMAS

Eesti Vabariik 100 Liivamäe Lasteaia lapsed koovad kaltsuvaipasid

Krõll 1Krõll2

06,07.02.2018    Lapsed külas Metsakitsetalu pererahval ja loomadel

IMG_0041 IMG_0059

15.12.2017    Lotte rühma lapsed tervitamas Laidoneri muuseumis noori seersante Staabi- ja Sidepataljonist

13.12 2017    Rühmade jõululaat saalis

29.11.2017   Väljasõit kaluritele külla Tapurlasse.sadamasjoonistus traal

24.11.2017     Bussijaamas Mõmmi ja Lotte rühm. Turvavöö õige kasutamine.turvavöö

24.11.2017     Esmaabikoolitus lastele esmaabiesmaabi1

21.11.2017       Staabi- ja Sidepataljoni sünnipäev  kontsert pataljonis. Esinesid Lotte rühma lapsed

24.10.2017      Silmaarsti kontroll lastele

17,10.2017       Lapsed käisid hammaste kontrolli Valge Maja Hambaravi

05.10 2017      Õpetajate päev Rühmades kuni lõunani lapsevanemad ja 16 ajateenijat

28.09.2017      Lastele ohutusalane koolitus, külas Tööinspektsiooni maskott NAPO osalesid Naksid, Lotte, Mõmmi ja Krõlli rühm

20.09.2017       Autovaba päeva raames külas NUPSIK Osalesid kõik rühmad saalis

14. 09.2017    Staabi- ja Sidepataljoni lahtiste uste päev, Osalesid Mõmmi ja Lotte rüh

´+32