Kõik tunnevad rõõmu antud nädala päikese ja soojakraadide üle. Oma igapäevaste tegemiste kõrvalt on lapsevanemad püüdnud oma lastega rohkem õues looduses käia, jälgida ja uurida. Toimetatakse üheskoos kodus nii toas kui õues. Paar lapsevanemat on mõelnud osaleda koos lapsega Rohelise Kooli saadetud fotokonkursil „Metsik linn“, kus saab oma nägemust looduses jäädvustada pildile ja saata konkursile. Lapsed on koos vanematega külvanud seemneid potti ja mulda, kasvuhoonesse tomatitaimi. Üheskoos tegutsetakse aiakujundamisel- mulla- ja liivavedu. Lapsed käivad palju õues, sõitmas jalgrattaga, palju mängitakse liivakastis. Ühes peres õpetasid lapsed oma koera batuudi peal hüppama. Mitmed pered on õues grillinud.

Oleme jätkuvalt vanematelt saanud palju positiivset tagasisidet erinevate õppetegevuste ja ideede kohta. Mitmed vanemad meisterdavad koos lastega ja käiakse vahvatel matkadel. Sel nädalal  kirjutati ka munade pühade tähistamisest ja saadeti erinevaid fotosid.

Koolieelikute rühma õpetajad saatsid vanematele matemaatika ülesannete linke. Lapsed said nendel meeldetuletada paremat ja vasakut poolt ning oli erinevaid loendamisharjutusi. Samuti oli üks väga hea link – kooliks valmis, kus oli mänge lastele nii keele ja kõne, mina ja keskkonna kui ka matemaatika kohta. Lasteaias olevate lastega tegutseti ja mängiti põhiliselt õues. Toas külvati alusele  muruseemet ja pandi üks kartul potti kasvama.

Lapsevanema tagasiside: Oleme hästi palju erinevaid kunstiprojekte teinud (palju teeme ka suuremate vendade kodutöid veidi lihtsamas võtmes), külvasime muru. Linna lähedal üksildasemates metsades korjame erinevat looduslikku materjali ja laps õppis ka jooksurattaga sõitma vahepeal. Kui küsida, kas lasteaeda ka tahab minna, siis on kohe nõus minema hakkama. Ootame siiski, et olukord riigis paraneks ja õnneks saame hetkel veel rahulikult kodus olla. Tugevat tervist!

Koolieeliku vanema tagsiside: Laps õpib kodus iga päev. Lahendab Känguru olümpiaadi ülesandeid ja loeb raamatut. Teeme iga päev ka jooksuringid õues.

Lapsevanema tagasiside: Samuti oleme meisterdanud. Näiteks pühade kaarte ja pühade pärja.