Arhiveeritud uudised

04.06 LIIVAMÄE LASTEAIA 100 MEETRIT „HARIVAT AEDA“

Eelmisel aastal oli aial „Liivamäe Lasteaed juuri otsimas“,  mis tekitas palju elevust ja positiivset tagasisidet, seda nii lastevanemate kui aiast möödujate poolt. Lähtuvalt sellest otsustasime ühiselt „Hariva aia“ traditsiooni jätkata.

Selle aasta idee sai innustust juubelitantsupeost, kus olulisel kohal on rahvariided. Eesti rahvariiete eri piirkondade rahvariiete ilu on seda väärt, et näidata möödujatele, milline väärtus eestlastel rahvariiete näol on.

Selle aasta „Harival aial“ on kolm väljapanekut:

 • Eesti au ja uhkus – rahvariided. See väljapanek on koostöös Eesti piirkondlike muuseumide, kelle rahvariiete joonistuste kogusid on kasutatud, Eesti Rahva Muuseumi rahvariide seelikutriibustike kogu, Eesti Posti (Omniva) rahvariideid tutvustavad margid ning Valli Lember- Bogatkina rahvariietega postkaardid.
 • Kas tunned neid taimi? Sellel kevadel näitas üks lapsevanem rohttaimedest tehtud fotosid, millest kasvas välja mõte teha aiale väljapanek taimede fotodest koos nende nimetustega. Kokku kogunes vanematelt ja personalilt kokku arvestatav hulk fotosid erinevatest rohttaimedest, lisaks andis loa oma rohttaimede fotokogu kasutada  Tartu Ülikooli botaanikaaed.
 • Meile meeldib siin! Kahe hariva väljapaneku vahel on kesksel kohal Liivamäe laste enda maalitud lõbusad portreepildid, mis „Hariva aia“ Liivamäe Lasteaiale iseloomulikuks teevad.

Väljapanek jääb aiale kuni sügiseni.

kas tunned  Meile meeldib

eesti au Hariv

06.06. LASTEAIAS SÜNNIPÄEVAPIDU AIAS

Lasteaia sünnipäevapidu algas hommikul saalis mängupeoga. Peale seda kiirusasid lapsed rühmadesse, et õhtuks küpsisetort valmistada. Ettevalmistused algasid juba laste lõunauinaku ajal. Lasteaia lipp lehvis ja ootas õhtuseid pidulisi. Juba kella 16.00 käis õues üsna vilgas tegevus. Ürituse avas Karlson, kes tuli kõiki lapsi, külalisi ja lapsevanemaid tervitama. Lapsed kogunesid mäele ja laulsid seal nagu laulukaarelt mitmeid laule. Esinesid Meero laululapsed, Adrian (Krõll) , Keterlin ja Hanna (Poku), Eliis (Pätu), Elza (Pätu), Robin (Naksid) esitasid luuletusi. Lõpuks lauldi sünnipäevalaul ja jagati tänukirjasid ja tunnustusi Lastevanemate poolt kõrgemalt hinnatud olid Lepatriinu rühm ja  Krõlli rühm.

Karlson  pidu  Kesklinn  mäel

 28.05 LIIVAMÄE LAPSED RAHVUSVAHELISES KOOLIS ÜHISELT ÕPPIMAS.

Hommikul läksid Krõlli rühma lapsed kokkulepitud ajaks Rahvusvahelisse kooli, kus lastele oli ette valmistatud 6 tegevust, mida ühiselt tehti.

Matamaatika mäng täringutega, käepaela meisterdamine, Smuuti valmistamine, loomade bingoloto, ümbriku meisterdamine, maski meisterdamine. Lapsed valisid endale sobiva tegevuse nii, et igasse gruppi jäi mõned lapsed. pärast veel ühiselt arutati ja lepiti kokku, et järgmisel aastal teeme kindlasti ühiseid õppetegevusi.

27.05 JK TALLINNA KALEVI LASTEAEDADE JALGPALLIPÄEV

Liivamäe lasteaiast osales 2 meeskonda. Kummaski meeskonnas 10 last, kes vaheldumisi platsil mängisid. Kuna seekord oli Liivamäelt välja panna noorematest lastest meeskonnad, siis mängurõõmu jätkus kõigile ka pealtvaatajatele ja poolehoidjate tuju oli ülev kuni viimaste minutiteni.

23.05 SPORDIPÄEV

Neljapäeval lasteaia õuealal spordipäev.

22.05 LASTE RÄNNAK METSAS STAABI- JA SIDEPATALJONIGA

Täna hommikul ootas lasteaia ees buss ja Staabi- ja Sidepataljoni auto, kes viisid lapsed metsa rännakule. Kohale jõudes alustasime päeva hommikvõimlemisega. Edasi suundusime metsa, kus olid ajateenijate poolt paigutatud erinevad tegevuskeskused: pugemisrada, kaevikus roomamine, käbide aja peale korjamine, mõistatuste lahendamine, prügi märkamine metsas, teatejooks, kinnisilmi orienteerumine teiste juhendamisel, strateegiamärg soo ületamine. Raja pikkus oli umbes 2 kilomeetrit. Finišisse jõudes olid lapsed õnnelikud aga väsinud.

hommikvõimlemine  takistus  kaevik

mõistatus  pime  soo

17.05 RAHVUSVAHELISE KOOLI LAPSED KÄISID KONNAKULLESEID JA TIBUSID VAATAMAS

Rahvusvahelise kooli lapsed tulid vaatama oma keskkonnanädala raames konnakulleseid ja tibusid. Laste huvi oli innustav. Lapsed ei olnud vahetult nii lähedalt saanud tibusid paitada ja kõhuli maas konnakulleste tegemisi vaadata. Kuna rääkisime, et ka need pisikesed kasvavad, siis lubasid nad järgmisel nädalal uuesti tibusid ja kulleseid vaatama tulla.

RVK   RVK1

15.05 ja 16.05 LIIVAMÄE LAPSED KÄISID KÜLAS METSAKITSETALUS

Juba traditsiooniliselt külastame me kevadeti Metsakitsetalu. Bussi saabudes võttis meid vastu 6 aastane perepoeg  ja peremees Andres.  Esmalt rääkis peremees loomade juures käitumisest ja siis võisid lapsed minna karjaaia taha, sest perepoeg võttis selleks ajaks karjaaiast voolu välja, et lapsed särtsu ei saaks. kus lapsed saavad väga lähedalt loomi ja linde vaadata. Sellel aastal ootasid meid kodukoplis poni, kihnu maalambad talledega ja üks šoti mägiveis oma väikese pojaga. Lapsed said loomadele maiust kapsa ja porgandi näol anda. Linnualal oli näha sini-paabulinde, kanu ja jooksuparte. Kuid kõige suurem kari Šoti mägiveiseid ootas meid eemal koplis.

metsak  metsak1

metsakitse2  paabu

14.05 KOMEEDI LASTEAIA LAPSED KÄIS KONNAKULLESEID JA TIBUSID VAATAMAS

Komeedi lapsed tulid vaatama meie toredat loodusprojekti. Saalis olid vaatamiseks konnakullesed akvaariumis ja Direktori kabinetis seisis inkubaator ja olid juba koorunud tibud. Just laste saabudes tegi üks tibu munasse täkse ja oli oodata uue tibu koorumist. Veidi aja pärast hakkas tibu munas usinalt tööle ja lapsed nägidki kuidas tibu munast välja ukerdas. Komeedi lasteaia auks sai see tibu endale Komeet nimeks.

komeet   komeet1

14.05 KESKLINNA KARIKAS 2019  III KOHT

Toimus järjekordne Kesklinna poolt korraldatud Kesklinna Karikas A Le Cog Arenal. Liivamäe Lasteaiast osalesid 6 last Robin, Frida, Amanda, Katarina, Viviana ja Mirjam, kes võistlesid. Üritusel oli 11 tegevuspunkti, millest 5 olid võistlusalad, ja vabaalasid 7, kus lapsed oma oskusi ja võimeid proovile said panna.

Võistlusalad: takistusrada, täpsusvisked, jalgpall, numbrihüpe, pudelijooks, hüppenööriga hüppamine.

Vabaalad: hüppenööriga hüppamine, politseipunkt, MUPO punkt, Piirivalve punkt, Punane Rist, My Dance punkt, Suukool

Liivamäe Lasteaed saavutas Kesklinna Karikal auhinnalise III koha

kk  kk1

13.05 MÕMMI RÜHM ISTUTAS ÕUE MUSTSÕSTRA JA PUNASE SÕSTRA PÕÕSAD

traditsiooniks on saanud, et lõpurühmad istutavad õuealale mõne põõsa või taime. Sellel aastal otsustas Mõmmi rühm istutada mustsõstra ja punasesõstra põõsad. Kell 11 olid lapsed pidulikult kogunenud kahe eelnevalt ette kaevatud augu juurde, kastekannud vett täis ja istutasid ühiselt ära  kaks põõsast.

istutami  istu3  istu2  istutamine

7.05 KAS TUNNED NEID TAIMI  – ” HARIV AED”

Juba traditsiooniks on saanud Juhkentali tee poolsele aiale panna üles harivaid väljapanekuid. Sellel aastal tuleb aiale 3 väljapanekut, rohttaimed on nendest esimene.

Kõik möödakäijad saavad meelde tuletada, milline taim välja näeb ja kuidas tema nimi on. Fotode kogu on koostöös lastevanemate ja Tartu Riikliku Botaanikaaiaga.

 

6-9 EMADEPÄEVA NÄDAL

Sellel nädalal toimusid rühmade emadepäeva peod.  Emadele anti eelnevalt ülesanne emadepäeva nädalaks teha lapsest portree. Tulemus oli äärmiselt positiivsed ja  üllatavad, ka lapsevanematele endile. Ilmsiks tulid lapsevanemate varjatud anded, sest nii mõnedki portreed olid  nii meisterlikult tehtud, et lapsed ja külalised ning õpetajadki nad ära tundsid.

ema  ema1

ema2  ema3

 06.05 KONNAKULLESED AKVAARIUMIS

Esmaspäev algas Krõlli rühmas põnevalt. Lapsi ootas hommikul ees üllatuskast, mille sees on konnakullesed koos tiigivee, muda ja taimedega. See kast liigub iga päev uude rühma, et kõik lapsed kulleseid kohe terve päeva uudistada saaksid.

kullesed  kulles1

30.04 KARNEVAL SAALIS

Kell 10 täitus lasteaia saali lõbusa ja huvitava seltskonnaga. Kõik lapsed olid ennast kostümeerinud enda jaoks huvitavateks tegelasteks. Seal oli loomi, superkangelasi, printsesse, nõidu ja röövleid. Seltskond oli kirev.

karbneval1  karneval 2

28.04 TOIMUS IX HARIDUSASUTUSTE PEOTANTSUTUUR

Pühapäeval toimus juba üheksandat korda lasteaedade ja koolide peotantsuvõistlus Tallinna Humanitaargümnaasiumis.

Lasteaedade võistlus algas kell 13.00 ja koolide võistlus 15.00. Võistluseid käis avamas Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Võistlust alustasid mudilased 1 ( 4 -5 aastased) ja mudilased 2 ( 6-7 aastased), siis printsessid ( kellel ei olnud partnereid) ja koolide 1,2,3 klass.  Tantsiti Aeglast valssi ja Tšatšat. Vahemeeleolu lõid klubide tantsijad, kes on oma karjääri alustanud just lasteaia ja kooli huviringidest.

23.04  PANIME UUESTI SISSE INKUBAATORI

Laste ja vanemate soovil panime uuesti sisse inkubaatori. Koorumist on oodata 13,14 mai. Tulge vaatama!

munad inku

01 04 ESIMESED TIBUD KOORUVAD

Hommikuks oli selge, et midagi inkubaatoris piiksub, ühtegi pragu ega nokatäksi veel näha ei olnud, kuid õige pea ilmus esimene nokajälg, veidi hiljem juba pragu, mis hakkas kasvama. Lapsed, personal ja lapsevanemad käisid uudistamas. Esimese koorumise ajal oli kabinett lapsi ja personali täis ja kooruva tibu julgustamine ja õhutamine toimus hasartlikult ja valjuhäälselt.

 


26.04  LASTE SILMAKONTROLL

Optometrist  käis lasteaias silmi kontrollimas Kokku soovis kontrolli 58 lapsevanemat. Lapsevanemad said tõendi lapse silmade olukorrast ning vajadusel suunamise silmaarstile.

22.03 RAHVUSVAHELISES KOOLIS MUUSIKATUNNIS KOOS LAULMAS JA MÄNGIMAS

Mõmmi rühma lapsed kutsuti vastu külastusele Rahvusvahelisse Kooli muusikatundi. Ühiselt lauldi ette kirjutatud sõnadega Jaapani ja Uus Meremaa laste laule.  Kooli lapsed esinesid veel mitme erineva lauluga, ühiselt mängiti laulumänge ja liikumismänge.

RVK r-4  RVK r1 RVKr

21.03 KESKLINNA SPORDIPÄEV

Kesklinna spordipäeval käis Mõmmi rühm. Kõik algas soojendusvõimlemisest, kus muusika käima ei läinud. Igal lasteaial oli 10 punkti, mida tuli läbida, igas punktis 7 minutit: suur takistusrada terve staadioni ring, tõkkejooks, jalgpalliga harjutused, limbo, esmaabipunkt, politseipunkt, täpsusvise, pehmetel mattidel liikumismängud, kaugushüpe.

Sport  sport 1  sport2  sport3

19.03  IMELISED KEELED

Emakeelepäeval kuulsime juba erinevates keeltes luuletusi, seekord õppisid lapsed vene keeles pisikese luuletuse ja esitasime neid Unistuse Lasteaias, kus vene koduse keelega lapsed olid selgeks õppinud eestikeelsed luuletused. Kõik osalejad said diplomi. Pärast lapsed arutasid, kui keeruline oli õppida vene keeles luuletust, kuid nad said aru, et vene keelt kõnelevatel lastel oli keeruline lugeda luuletusi eesti keeles.

Lasteaeda käisid esindamas Lepatriinu rühmast Heleen, Naksitrallide rühmast Stina, Pätu rühmast Elza Estere, Mõmmi rühmast Liliana, Frida, Amanda, Rebecca, Nora

mõmmi keel  mõmmi keel1

Imeliste keelte jätkuks lähevad Mõmmi rühma lapsed reedel mängima Rahvusvahelisse Kooli inglise keelt kõnelevate lastega.

14.03 EMAKEELEPÄEV

Seekord oli emakeelepäev teisiti. Seekord ei tulnud esitusele luuletused vaid laulude dramatiseeringud.  Üritust juhtisid Merike ja Ruti. Etendati laste laule: Poku rühm  “Rongisõit”, Lepatriinu rühm ” Teatris”,

merike  Poku rong  Lepa teater

Naksid  ” Kevad”, Krõll ” Juuksuris”, Pätud “Põdral maja”, Mõmmid “Tahan ei taha”

Naksi kevad  Krõll juuksur

12.03 “LIIVAMÄE LOODUSUURIJAD”  inkubaatori sisse lülitamine

Täna lülitasime sisse munade inkubaatori.  Mõmmi rühma lapsed käisid inkubaatorit ja seal olevaid mune uudistamas.  Inkubaatoris on kreeme, beeže, pruune, valgeid ja siniseid mune. Kes soovib võib vaatama tulla Imbi juurde.

3 päeva pärast kontrollime, millised munad on juba arenenud ja millised on viljastamata

munad inku 

07.03 NAKSITRALLIDE ETENDUS RAHVUSVAHELISE KOOLI LASTELE

kell 10 oli saal siginat-saginat täis külla tulid rahvusvahelise kooli viis klassi vaatama etendust ” Lumivalgeke”

Eelnevalt oli kooli õpilastele meelde tuletatud ” Lumivalgekese muinasjutt ja nüüd vaatasid nad etendust eesti keeles.  Etendus läks hästi noored näitlejad said mitmekordse aplausi osaliseks ning palju kiidusõnu lastelt ning õpetajatelt.

RVK

05.03 KRÕLLID LASTEKIRJANDUSE KESKUSES

LKK  LKK1  LKK2

25.02  TONDIRABA JÄÄHALLIS

Hommikul läksid Mõmmi rühma lapsed bussiga Tondiraba Jäähalli, kus lapsed uisutasid treenerite juhendamisel, õppisid kuidas küljele kukkuda, tegid erinevaid harjutusi ja said vabal jääl uisutada. Kõik lapsed tulid jääle, kuigi mõni alguses pelgas ja arvas, et pigem vaatab pealt aga nähes, kui lõbus teistel on, liituti ruttu. Kokku olid lapsed jääl tund aega.

uisk  uisk1  uisk2

21.02 EESTI VABARIIGI SÜNNIPÄEVA PIDULIK AKTUS KOOS STAABI- JA SIDEPATALJONI AJATEENIJATEGA

Eesti Vabariigi sünnipäevaaktus koos Staabi- ja Sidepataljoni ajateenijatega. Aktus algas hümni laulmisega., kus lapsi toetasid oma meeshäältega pataljoni ajateenijad. Esialgu lapsed laulsid laule ja esitasid luuletusi . Hiljem toimus paraad, mida juhtisid ajateenijad. Valitud sai kaitseväe ülem ja president, kes paraadile au andsid.

side

14.02  KÜLLA TULID SÕBRAD RAHVUSVAHELISEST KOOLIST

Üllatuskülaskäik Rahvusvahelise Kooli lastelt, tulid tänama Mõmmi rühma, kes neile kadripäeva kombeid õpetamas käis. Kaasa tõid kõigile lastele üllatuse ja omatehtud kaardi.

sõber3  sõber5

14.02 SÕBRAPÄEV

Saalis lõbus sõbrapäevapidu. Koos lauldi, mängiti ja tantsiti. Kõikidele väikestele sõpradele peo lõpus üllatus.

sõber  sõber1

LASTE MÕTTED SÕPRUSEST JA SÕPRADEST:

SA PEAD OLEMA SÕBRALIK JA HEA (AMANDA MARIE).

SÕBER PEAB RÄÄKIMA SÕBRAGA SÕBRALIKULT. TA EI TOHI TEHA TALLE MIDAGI PAHA (VILLEM).

SA OLED MULLE ARMAS (LOLA).

MINU SÕBER ON ILUS JA ME PEAME SÕBRALIKULT KÄITUMA (EMILY).

SA OLED MULLE NII ARMAS, ET TAHAKS SIND KOHE KALLISTADA (KAROLIN).

MA LUBAN OLLA OMA SÕBRA VASTU SÕBRALIK (LILIANA).

MA TAHAN OLLA LIHTSALT SÕBER. EI MITTE MIDAGI MUUD (RICHARD).

OLED SÕBRALIK JA LAHKE. KAISUKAID JA MÄNGUASJU PEAKS TEISTEGA JAGAMA (FRIDA).

MA TAHAKSIN OLLA HEATAHTLIK (NORA).

MINA JA MINU SÕBER PEAKSIME OLEMA HEAD LAPSED (ROME GREGORI).

MINU SÕBER ON SEE, KES ANNAB MULLE KOGUAEG KOMMI JA OMA MÄNGUASJU (GRISTELLA).

MULLE MEELDIB, KUI MINU SÕBER ON RÕÕMUS. MULLE MEELDIKS, KUI TA KÄIKS MUL KÜLAS (MARCUS DOMINIC).

MUL PEAKS OLEMA SÕBRAGA KOOS HEA MÄNGIDA. MA EI TAHA, ET ME TÜLITSEKSIME (REBECCA).

MUL ON PALJU SÕPRU JA MUL ON VÄGA HEA MEEL NEDEGA KOOS MÄNGIDA (EDWARD).

MA EI OSKAGI KOHE MIDAGI ÖELDA. MINU SÕBER VAHEST LÖÖB, AGA TA ON ÜPRISKI HEA.MUL EI OLE ROHKEM MIDAGI ÖELDA (MATTIAS).

MA EI OLE PAHA SÕBER. MA OLEN SÕBRALIK (MARTIN).

MULLE MEELDIB OMA SÕBRAGA KOOS MÄNGIDA (ROMET).

MULLE MEELDIVAD SÕBRAD. MULLE MEELDIVAD SÕBRAD, KES EI LÖÖ JA KELLEGA SAAB KOOS NALJA TEHA. MA ISE EI LÖÖ TEISI, OLEN SÕBRALIK JA VAHEST PALUN VABANDUST KA (MIRJAM).

HEA SÕBER KÄITUB HÄSTI, TA EI LÕHU JA EI LÖÖ (KARL MARTIN).

KUI SA TAHAD KELLEGI SÕBER OLLA, SIIS SA PEAD TALLE MEELDIMA (KATARINA).

MA ÜTLEKSIN OMA SÕBRALE, ET SA OLED HEA SÕBER. SA OLED PARIM (RIVER).

MA TAHAKSIN ENDALE LAHKET SÕPRA, KES MÄNGIKS MINUGA PEITUST (LISANNA).

MULLE MEELDIB KOOS OMA SÕBRAGA MÄNGIDA. RIVER ON MINU SÕBER (SEBASTIAN).

07.02 KRÕLLID PÄÄSTEAMETI KESKLINNA KOMANDOS

Krõlli rühm külastas Päästeameti Kesklinna Komandot. Vaadati muuseumis vanu päästevahendeid, märke, kuulati tuleohutusest ja kuidas vanasti tuld kustutati. Samuti näidati lastele millised on autod ja võimalused tänapäeval tulekahju korral, kuid siis algasid kellad ja komando sai väljakutse.

Lapsed hoidsid ühte nurka, et mitte päästjatele ette jääda. Torudest laskusid alla mehed, kiiresti pandi selga pandi roobad ja auto startis sireenidega, täpselt nagu filmides.

P3 P4  p5

p6 p7  P1

05.02 OSALEMINE LASTEAEDADE KULDVILLAKUS

Liivamäe Lasteaiast osales lasteaedade “Kuldvillakus” Mõmmi rühmast  kolm last. ´Viktoriin oli huvitav, lapsed olid tublid, kogemus sellises viktoriinis osaleda oli õpetlik. Lapsed said osalemise eest tänukirja ja maiustuse.

IMG_02KV11  IMG_0289KV2JPG  IMG_029Kv3

kuldvillak

04.02 SEAAASTA ALGUSE LOOMADE KARNEVAL

Kõik lapsed olid kostümeeritud erinevateks loomadeks, külas oli ka Põrsas Pepa. Koos lauldi, tantsiti ja mängiti.

sigalat  Pepa  Siga 1 siga3

notsu  Siga2  siga

18.01 ” LUMIVALGEKESE” ETENDUS UNISTUSE LASTEAIA RÜHMADELE

Unistuse Lasteaia  kaks rühma käisid vaatamas Naksitrallide etendust, eesti keeles. Eelnevalt oli neil oma lasteaias meelde tuletatud Lumivalgekese muinasjutt ja nüüd vaatasid lapsed hoolega, kuidas etendus kõlas eesti keeles. Pealtvaatajad olid õhinas, aeg- ajalt kostus äratundmisrõõmu, tuttavate eestikeelsete sõnade osas. Etendus läks väga hästi. Näitlejad said kiita ja ovatsioon oli pikk. Pärast etendust tantsiti koos lõbusalt mitu tantsu ja laulumängu. Kõik olid rõõmsad. Unistuse lapsed tänasid viisakalt lahkudes  eesti keeles.

Unistus1  Unistus2

17.01  NAKSITRALLIDE RÜHM ETENDAS LASTEAIAS ETENDUST ” LUMIVALGEKE”

Jõuludeks õppis Naksitrallide rühm selgeks etenduse ” Lumivalgeke” kuna etendus oli jõulude ajal väga menukas ja hästi lavastatud otsustasime., etendust näidata kogu lasteaiaperele. Kõik rühmad vaatasid huviga, osatäitjad said etenduse lõpus väikese meene ja suured ovatsioonid.

naksid  meie1

03.01 KUUSE ÄRASAATMISE PIDU

Traditsiooniliselt kogunevad kõik lapsed saali, et laulda, tantsida veelkord ehitud kuusele ja temaga kuni järgmise jõuludeni hüvasti jätta. Iga rühm esitab mõne laulu või luuletuse ning pidu lõppeb lõbusa kelgusõidumänguga.

kuusk  kuusk1

20.12 MÕMMI RÜHMA ETENDUS HAIBA LASTEKODU LASTELE

Hommikul kell 9.00 ootas Mõmmi rühma lapsi lasteaia ees buss. Lapsed läksid Haibasse oma talveetendust ” Lumivalgeke ja metsarahvas”.  Etendust olid vaatamas nii suured, kui väikesed . Kuna osa lapsi käib kohalikus lasteaias oli etendust tulnud vaatama ka Haiba lasteaia lapsed.

Etendus läks ilusti, lapsed said palju kiita oma toredate rollide etendamise eest.

Peale etendust hakkasime üheskoos suuri talvepilte joonistama.  Õhkkond oli sõbralik ja soe. Kõik tehtud pildid jäid kaunistama lastekodu seinasid. Leppisime kokku, et järgmist laste etendust läheme kindlasti ka neile näitama.

Haiba  Haiba1  Haiba2

haiba4  haiba5  Haiba7

 

Haiba6  Haiba8  Haiba9

18.12 KELL 17.30 MÕMMI RÜHMA JÕULUPIDU 

18.12 KIELL 16.30 NAKSITRALLIDE RÜHMA JÕULUPIDU

17.12 KELL 17.40 KRÕLLI RÜHMA JÕULUPIDU

Krõll j1

17.12 KELL 16.45 LEPATRIINURÜHMA JÕULUPIDU

Lepaj  Lepaj2  Mõmmij1

17.12 KELL 16.00 POKU RÜHMA JÕULUPIDU

Poku j1

17.12 ADVENDIHOMMIK MÕMMI RÜHMA ETENDUSEGA

Mõmmi rühma laste talveetendus III advendi puhul kogu maja lastele ” Lumivalgeke ja metsarahvas”

II ad  III ad  IIIIad

14.12. 10.40 LIIVAMÄE LAPSED LAIDONERI MUUSEUMIS ÕNNITLEMAS AUASTME SAAJAID

Juba 15 aastat käivad Liivamäe lasteaia lapsed väikese kontserdiga õnnitlemas Staabi- ja Sidepataljoni auastme saajaid. Auastmed antakse üle Laidoneri muuseumis pidulikul aktusel. Sellel aastal esinevad kontserdiga Mõmmi rühma lapsed.

Laidoner

13.12 10.00 MÕMMI RÜHMA LASTE ETENDUS SALU KOOLIS

Mõmmi rühma laste talveetendus „ Lumivalgeke ja metsarahvas”.

Enne Salu kooliga kokku leppimist konsulteerisime Mõmmi rühma vanematega, küsides, mida nad arvavad Salu kooli külastamisest. Vastus oli kiire ja positiivne. Sellega seoses vajas lasteaed kodude toetust seletuste osas. Selles koolis õpivad ja Harakakodus elavad erilised lapsed ja noored. Enne bussi väljumist seletasin lastele veel üle, et sealsete laste häälitsused on rõõmuhõiked või soov kaasa laulda. Siis selgus, et enamus kodudes oli sellel teemal lastega räägitud ja teoreetiliselt olid lapsed minekuks valmis.

Salu kooli jõudes võeti meid väga soojalt vastu, esimesed pealtvaatajad olid juba saalis ootamas. Etendus läks väga hästi, lapsed olid tublid. Pealtvaatajatele meeldis eriti etenduse muusikaline osa, mille ajal sooviti kaasa liigutada ja ümiseda, aeg- ajalt kostis ka rõõmuhõiskeid.

Pärast etendust tänas Salu Kooli direktor lapsi toreda etenduse eest ning alustati ühiste talvepiltide joonistamist. Pabereid ja pliiatseid pandi nii laudadele kui põrandale, lähtuvalt sellest, kuidas kellelgi mugavam oli joonistada. Liivamäe Lasteaia lapsed vaimustusid sealsetest munakriitidest, millega oli põnev joonistada.

Tööd tulid väga värvikirevad ja kõigile meeldis koos tegutseda, aidati pliiatseid kätte, räägiti jutte piltidest, joonistati ette pilte, mida värvida. Õhkkond oli väga toetav ja sõbralik. Üheskoos lepiti kokku, et kohtutakse ka järgmisel aastal.

salu3  Salu  salu4

salu2  Salu5  salu6

salu7  Salu8  Salu1

12.12 kell 9.30 MESIMUMMUDE JÕULUPIDU

Mesi J  MummJ

10.15 LOTTEDE JÕULUPIDU

lOTTE jÕUL  Lotte j1

16.30 PÄTUDE JÕULUPIDU

Pätuj1   PätuJ

10.12 LIIVAMÄE LASTEAED KOGUS EMA JA LAPSE TURVAKODULE 10 KASTI KÖÖGITARVIKUID

Traditsiooniks on saanud toetada aastaringselt Ema ja lapse turvakodule, suurim toetuskampaania jääb ikka detsembrisse. Vanemate ja personaliga koostöös oleme ikka muretsenud asju, mida hetkel turvakodud vajavad. Sellel aastal sooviti köögi- ja majapidamistarvikuid.

Kokku koguti 10 kasti. Toodi laste plastikust sööginõusid, beebilusikaid, tasse,  taldrikuid, kausse, söögiriistasid, morsi- ja piimakanne, lõikelaudasid, joogitopse, panne, potte jne.

Liivamäe la kingid  Liivamäe direktor kingid

10.12 II ADVENDIL KÜLAS STAABI- JA SIDEPATALJONI PÄKAPIKUD

Hommikul saali minnes ootas lapsi üllatus. Saali põrandal magasid päkapikud, äratuskella peale, ärkasid nad ülesse ja lapsed nägid päkapikkude päeva: Kuidas voodid ära tehti, Pandi riidesse, tehti hommikuvõimlemist, söödi hommikuputru, mindi päkapikukooli. Peale kooli valiti 300 aastane päkapikk, kes jõuluvanade kooli läks. Nagu Päkapikkude Ülikool. Lõpuks jagas jõuluvana rühmadele pakid ja ka päkapikud said väikese üllatuse.

II advent1  II advent  IIAD2

05.12 JÕULULAAT LASTEAIA SAALIS

Juba  viiendat aastat toimub lasteaia saalis jõululaat, kus igal rühmal on müügilett, kus müüakse omavalmistatud jõuluehteid, maiustusi, kaunistusi jne. Iga rühma kassast 10% tulust läheb ” Märka ja aita” arvele. Selle fondi kaudu ostetakse vähekindlustatud perede lastele vajalikke riideid ja kooliasju.

krõlli lett                                            Mesimummu lett                                 Lasteaia lett                                      Lotte lett

Kr  mu  La  Lo

Poku lett,                                                Naksitrallide lett                                   Lotte lett                                        Pätu lett

po1  Nak    Lo  Pät1

 

03.12 JÕULUOOTUS TRÜGIB UKSEST SISSE

Esimeseks advendiks said Liivamäe lasteaia siseruumide uksed lõbusad jõulukuued.

Krõlli rühm                                                                  Poku rühm                                                     Lepatriinu rühm

krõll  poku  lepa

Naksitrallide uksed                                                                                                       majanduse uks

Naks  naks1  leil

saal                                                                            Lotte rühm                                                                   Mõmmi rühm

saal  lote  Mõmmi

köök                                                                         metoodiline                                    kabinet

köök  Liis  siir

tualett                                                      direktori kabinet väljast                         uks seest

wc  juh1  juh

Pätu                                         Mesimummu

Pätu  Mesimumm

23.11 LIIVAMÄE LAPSED TUTVUSTAVAD RAHVUSVAHELISES KOOLI ÕPILASTELE EESTI TRADITSIOONE

Eesmärgiks on läbi mängulise iseõppimise, tutvustada Eesti traditsioone Rahvusvahelise kooli õpilastele.

Eelnevalt Valmistatakse lasteaias ette näitlik traditsioone jälgiv eeskava., mille vahele seletatakse teatud rahvusliku tähtpäeva olulisust vanarahvale, tõlgendades traditsiooni tähendusi tänapäeva.

Eesti traditsioone teistele tutvustades ja neid läbi mängides, kinnituvad need ka meie lastele.

23.november Mõmmi rühma Kadrid külas Rahvusvahelises koolis.

Eelnevalt on selgeks õpitud laulud, pillimängud ja tantsud. Kadriperes olid: Kadriema titega, Kadrinoorik ja kaks Kadrivanaema. Kaasas olid pillid, kadrikimp, millega tervise sooviti. Kadrikimp pakuti külakosti vastu anti Nurkadesse visati hernestega õnne. Lauldi,  tantsiti, mängiti pilli ning küsiti mõistatusi.  Räägiti vanarahva tegemistest talus.

Kadri1  Kadri2  Kadri3

 

19.11 STAABI- JA SIDEPATALJONI 100. AASTA SÜNNIPÄEVATERVITUS 

Eelmisel nädalal joonistasid Mõmmi rühma lapsed Staabi- ja Sidepataljoni sünnipäevaks pilte. Otsustati pildid kõik kokku kleepida ja teha suur panoraampilt, kus sõdurite tegevused ilusti ära joonistatud.

Hommikul kell 10.00 algas pidulik aktus, kus esinesid Mõmmi rühma lapsed. Emotsioonid olid toredad, eriti meeldis lastele, kuidas sõdurid nendega koos “Põdral maja”laulsid ning laulumängu liigutusi kaasa tegid.  Kontserdi lõpus andsime Staabi- ja Sidepataljoni esindajale üle kaasa võetud kingitused.

side3  side4  StSiP_7

13.11 HAMBAARSTI JUURES JÄRELKONTROLL

Lapsed, kes eelmistel kordadel puudusid ja kellel oli vaja hambaid ravida, said täna võimaluse uuesti arsti juurde minna. Ühtlasi kontrollisime Hambaarsti ja tema abiliste välisriietel olevaid helkureid ja jagasime neile lisaks mõned isetehtud helkurid.

13.11.ÕUES UUE TASAKAALURAJA AVAMINE

Hommikul vaatamata vihmasele ilmale kogunesid Mõmmi, Krõlli ja Naksitrallide lapsed õue, laululav alla ja ootasid, millal tuleb Kesklinna Vanem Vladimir Svet, kes avab pidulikult uue tasakaaluraja atraktsiooni. Kõigepealt andsid Mirjam Maribel ja Katarina üle tänukirja Lemmik helkurikandja 2018, kelleks oli Vladimir Svet. Seejärel toimus tasakaaluraja avamine. Linnaosa vanem ja Imbi hoidsid linti ja Mõmmi rühma tüdrukud lõikasid paela läbi. Seejärel andis kesklinna vanem igale lapsele tükikese paelast, nagu pileti tasakaalurajale minemiseks. Lapsed seisid järjekorras, sest kõik soovisid tükikest punasest paelast.

õu3  õu 1  õu6

12.11 LASTEAEDA KÜLASTASID KANUTIAIA MARDID

Hommikul kell 10 kogunesid kõik lapsed saali. Ja üsna varsti koputati uksele ja paluti luba sisse tulla. Külla tulid Kanutiaia Noortemajast Mardid. Martidel olid kaasas erinevad pillid, mida nad lastele lahkelt mängisid. (väikesed kandled ja suur kannel, flöödid, torupill). Mardid küsisid lastelt erinevaid mõistatusi ning kontrollisid kui palju lapsed tähti oskasid.

07.11 ISADEPÄEVA ORIENTEERUMINE JA MEISTERDAMISKLASS

Kolmapäev oli lasteaed saginat täis käisid ettevalmistused õhtuseks isadepäeva maratoniks. Plaanis oli esimeseks taskulampidega orienteerumine mööda helkuritega märgistatud 500 meetrist rada. Peale raja läbimist vahetasid isad koos lastega rühmas riided ja tulid saali, et meisterdada koos lastega puidust kikilips. Kikilipsu toorik oli valmis. kõigepealt vajas toorik liivapaberiga lihvimist. Järgmisena tuli panna kummipael ja viimasena markeritega lips ära värvida.

Kuna lasteaias on isasid palju, siis olid ühes tegevuses korraga 2 rühma. Nii algasid tegevused iga pooltunni järel. Esimesed kes saali tulid olid sõimerühma isad koos lastega, nemad orienteerumas ei käinud, kuid järgmisel aastal kui nad suuremad on lähevad kindlasti.

Samal ajal startisid rajale  kahe rühma isad lastega. Stardis oli järjekord, sest luba stardiks saadi alles siis kui eelnev paar enam ei paistnud. Ja nii oli 4 stardiaega õues ja 5 meisterdamisklassi saalis.

isa õu  isa õu1  isa õu2

lips  lips1  lips3

 

05.11 LIIVAMÄE LASTEAIA LAPSED KÄISID TALLINNA LINNAVALITSUSES HELKUREID JAGAMAS  

Eelmine nädal möödus kodudes taas helkurite meisterdamise tähe all, sest kokku oli juba lepitud Tallinna Linnavalitsusse minek. Kaasa tulid seekord Mõmmi rühmast Amanda Marie  ja Frida ning Naksitrallide rühmast Robin.

Valvelauas ootas meid linnapea nõunik kes juhatas meid abilinnapeade büroodesse ja linnapea juurde. Laste vastuvõtt linnavalitsuse töötajate poolt oli soe, rõõmus ja meeldiv. Eriti meeldis lastele kabinettidesse sisenemine. Kõigepealt tutvustasid lapsed, et oleme Liivamäe Lasteaiast ja kontrollime, kas välisriietel on helkur.  Kõik ametnikud olid väga rõõmsad ja südamest liigutatud, et lapsed nende turvalisuse pärast muretsesid. Helkureid jagus kõigile. Kaasa oli võetud 100 omavalmistatud helkurit. Olid pestavaid, tagasihoidlikke, narmashelkurid pärlitega ja helkurpaelasid, mida oli lihtne lukkude külge siduda.   “Kinkimise rõõm on kõige suurem rõõm!”  Nii mõnedki ametnikud tunnistasid helkurite puudumist, mis aga lastele eriliselt meeldis, sest siis said nad õhinaga jagada kaasas olevaid helkureid. Nii mõnigi kord ütlesid lapsed: “võta teine helkur veel, siis näeb auto teiselt poolt ka.”  Lähtusime Kesklinna Vanema põhimõttest: ” Üks helkur on hea, aga kaks on veel parem!”

Viimasena oli meil luba siseneda linnapea koosolekuruumi, kus Robin andis isiklikult linnapeale üle oma ema tehtud Taavi Aasa nimelise helkuri. Viimased alles jäänud helkurid jäid linnapea kabineti ees olevale lauale oma kandjaid ootama. Lapsed olid väga õnnelikud.  Terve tagasisõidu tee arutati vastuvõttu. Eriliselt võitis laste südame Aivar Riisalu, kes vaid talle muhedal moel lastele nalja tegi. Emotsioone ja juttu jätkus kogu tagasisõidu tee.

Suur tänu sooja vastuvõtu eest.

LV  LV1  LV2  LV3  LV4  Lv5

 

31.10 KÄISID LEPATRIINU RÜHMA LAPSED IRU HOOLDEKODUS HOOLEALUSTEGA KOOS JOONISTAMAS

Kolmapäeval olid juba kõik Lepatriinu rühma lapsed varakult lasteaias, sest ees ootas bussiga külaskäik Iru Hooldekodusse.

Kui buss kohale jõudis, vestlesime meeldetuletuseks lastega, et sealsed hoolealused on vanad ja üsna mitmed ei jõua või ei saa käia ja liiguvad ratastoolidega, osad kuulevad halvasti ja neile tuleb mitu korda asju öelda.  Meie üritus toimus saalis, kus olid ritta pandud lauad, mille taga hakkasime ühiselt joonistama.

Esimesed ratastoolidega hoolealused juba ootasid laste tulekut. Mõned plaksutasid rõõmust, et nii palju lapsi neile külla tuli. Emotsioon oli väga liigutav. Laua ümber toimus erinevaid tegevusi, kes rääkis lastega oma perest, lastest ja lapselastest, kes sellest, mida teinud on, oma kodukohast jne. Usinalt hakati ühiselt joonistama. Lapsed kinkisid oma joonistatud pildid hooldekodu sõpradele. Mõned hoolealused lausa kogusid pilte ja olid uhked, et nii palju pilte lastelt tuppa said. Ka lasteaed sai kingituseks pilte.  Lõpuks lapsed laulsid ja tantsisid. Mitmed hoolealused laulsid tuttavaid laule kaasa.  Lapsed jagasid oma sõpradele enne ära minekut medaleid, ilusate joonistuste eest. Lahkudes lehvitati ja oodati meid uuesti külla.

Iru  Iru1  Iru4  Iru3

30.10 KRÕLLI, PÄTU JA LEPATRIINU LAPSED VALGE MAJA HAMBAARSTI JUURES

Kokkulepitult külastasid hambaarsti kabinetti kolm rühma. Krõlli, Pätu- ja Lepatriinu rühm. Esimesena läksid hambaarsti tööd vaatama ja oma hammaste tervist kontrollima Krõlli rühma lapsed, siis Pätu rühm ja lõpuks Lepatriinu rühma lapsed. Esimestele rühmadele oli arst juba eelmisest aastast tuttav ja kõik ootasid, oma järge, millal toolile istuda said. Ka ´Lepatriinu rühma lapsed ootasid õhinaga toolile istumist. Peale hammaste kontrolli valisid lapsed  endale väikese üllatuse, mille koju viimiseks kaasa said.

 29.10 LIIVAMÄE LAPSED KÄISID JAGAMAS KESKLINNA VALITSUSE AMETNIKELE HELKUREID

Hommikul Mõmmi rühma minnes küsisime lastelt , kes soovivad kaasa tulla, esimesed kiiremad, kes soovisid kaasa tulla olid, Mirjam Margaret ja Villem.

Kesklinna Valitsusse jõudes suundusime Kesklinna vanema Vladimir Sveti juurde. Meid kutsuti rõõmsalt ja ametlikult sisse. Tutvustasime oma visiidi eesmärki ja palusime luba liiklusturvalisuse kontrolli läbi viia. Saime selleks loa. Kõigepealt kontrollisime, kas linnaosa vanemal välisriietel helkur on. Oli, kuid väga väike ja pakkusime talle juurde pestava helkuri, mille peale Vladimir Svet ütles:“ Üks helkur on hea, kaks on veel parem!“

Edasi hakkas meiega mööda kabinette käima Linnaosa vanema abi Anna Mahnova.

Kabinetti sisenedes tutvustasime ennast ja teatasime, et kontrollime välisriietel olevaid helkureid. Kõik kontrollitavad võtsid lapsi vastu rõõmsalt ja tunnustasid lapsi olulise teo eest. Näidates oma helkureid välisriiete küljes. Enamusel olid need olemas, kuid kellel ei olnud, said lastelt kohe 2 helkurit riiete külge riputamiseks. Eriti meeldisid naistele pärlitega narmashelkurid, mehed valisid rohkem lihtsaid ja tagasihoidlikke.

Kuna helkureid tegime arvestades Kesklinna Valitsuses töötavate ametnike arvuga, siis jäid järelejäänud helkurid linnaosa vanema kabineti ees oleva sekretäri lauale, koosolekutelt tulevaid ametnikke ootama.

Lapsed olid õnnelikud, sest mitmest kabinetist said nad kaasa liiklusteemalise aabitsa, mida teiste lastega koos lasteaias vaadata ja lugeda.

Suur tänu väga meeldiva vastuvõtu eest.

kesklinn  kl2   kl1

25.10 JÄÄTMESORTEERIMISE TEEMALINE ÕPPEMÄNG

Õppepäeva käigus esitatakse lõbus ja kaasahaarav jäätmealane näitemäng koos praktilise õppetegevusega, millesse on kaasatud ka lapsed. Ürituse lõpus tunnustame kõiki väikeseid loodusesõpru väikese meenega.

Eesmärk: Laps teab, miks on jäätmete sorteerimine ja taaskasutamine vajalik ning kuidas hoida loodust puhtamana (jäätmete korrektne sorteerimine).

Tegevuse kestvus: ca 30 minutit.

Projekti rahastab Tootjavastutusorganisatsioon OÜ

prügi1  Prügi  prügi2

 22.10  LIIVAMÄE LASTEAIA LAPSED KÄISID JAGAMAS HARIDUSAMETNIKELE HELKUREID

Lastega helkuri teemal vesteldes selgus, et lastel on mure, kuna üsna sageli puudub emadel, isadel ja lähedastel helkur. Mõned helkurid on pandud kottide külge ja isadel on nad hoopis puudu.  Otsustasime, omalt poolt, sellist olukorda parandada, seega läheme lastega koos mitmesse ametiasutusse helkureid kontrollima. Esmaspäeval saime Tallinna Haridusameti juhatajalt Andres Pajulalt loa Haridusameti ametnike helkurite kontrolliks. Olukord oli kurb, aga lapsed lahkusid rõõmsalt, sest kõik, kellel helkurid puudusid, said need endale kohe välisriiete külge riputada.  Selleks puhuks oli personali ja lastevanemate poolt meisterdatud suur kogus helkureid. Välisuksele panime sildi, kus enne väljumist palusime helkuri olemasolu kontrollida ja kui helkur puudub, siis on võimalus koheselt helkur välisriietele kinnitada. Personal koos lastevanematega meisterdasid helkurid, mis asuvad välisukse kõrval ja on kohe paigaldamiseks.

  helkur amet   HA helkur    HA helkur2  ha helkur3

17.10 KAMPAANIA “OLE NÄHTAV, SIIS ON NÄHTAVAD KA LAPSED”

Kätte on jõudnud pime aeg ja helkurite olemasolu liikumisel on elulise tähtsusega.  Liivamäe Lasteaed otsustas anda oma panuse lasteaia laste ja vanemate turvalisuse tõstmiseks. Kuna sageli helkuritest rääkides on lapsed murelikud, et nende emadel ja isadel helkureid riietel ei ripu. Otsustasime lapsi aidata.

Meieni jõudis kampaania “100 Helkurpuud Eesti 100. Sünnipäevaks”. Kohe, kui seda kampaaniat nägime, registreerisime Liivamäe Lasteaia helkurpuu. Registreerimise hetkeks oli registreeritud juba 83 helkurpuud üle Eesti.

Helkurpuu eesmärk on

Kõigepealt panime kirja rühmadesse, kus suunasime tähelepanu sellele, et on ootamatult saabunud pime aeg ning on aeg helkurid kapist välja tuua. Siis palusime vanematelt abi helkurpuudele helkurite muretsemiseks. Pöördusime vanemate poole palvega, kui nende töökohas on seisma jäänud helkureid, mida raatsitakse lasteaia helkurpuule riputada, siis on sellised helkurid puule väga oodatud. Kuid eelnevalt tuleb kontrollida, helkuri olemasolu enda ja lapse riietel. Vabad helkurid riputavad lapsed puule koos vanemate või üheskoos rühmaga.

Väljudes lasteaiast on uksel meeldetuletus: “Kontrolli enne valjumist, kas helkur on alles!” Kui ei ole, mine võta maja eest helkurpuult. Ole nähtav, siis on nähtavad ka lapsed.

helkur  helkur 2 helkurkuusk

16.10 LAPSED KÄISID  KÜLAS VALGE MAJA HAMBAARSTI JUURES 

Juba eelnevalt oli kokku lepitud, et sellel päeval külastavad hambaarsti kabinetti kolm rühma. Mõmmi-, Naksitrallide- ja Poku rühm. Esimesena läksid hambaarsti tööd vaatama ja oma hammaste tervist kontrollima Mõmmi rühma lapsed, siis Naksitrallide rühm ja lõpuks Poku rühma lapsed. Esimestele rühmadele oli arst juba eelmisest aastast tuttav ja kõik ootasid, oma järge, millal toolile istuda said. Ka Poku rühma lapsed ootasid õhinaga toolile istumist. Peale hammaste kontrolli valisid lapsed  endale väikese üllatuse, mille koju viimiseks kaasa said.

08.10 KORIDORIDES NÄITUS LASTE JA ÕPETAJATE POOLT KOOTUD VAIPADEST

Eelmisel õppeaastal alanud Eesti 100 raames vaipade kudumise projekt, mis sai Keskkonnakäpa tiitli raames on lasteaia koridorides välja pandud näitus valminud vaipadest.

Krõlli ja Lotte rühma lapsed kudusid 2 1,5 meetrist vaipa

Krõll 2   Krõll1  Lotte1  vbaip lotte 1

Mõmmi rühma lapsed sattusid kudumisega nii hoogu, et nende vaip tuli 3 meetrit pikk.

Mõmmi 1  vaip mõmmi1

Lepatriinu rühma lapsed olid väikesed ja seepärast ka nende vaip pisike. Pätu rühm kasutab oma vaipa tööde ülesse panemise alusena

vaip lepa  vaip pätu

Ka õpetajad proovisid vaipu teha.

evelin 2evelin2

Sellel õppeaastal on plaan kaasata lapsevanemaid vaipasid kuduma ja koos lastega vaibaks kootavat materjali kodus ribastama

05.10 ÕPETAJATE PÄEV

Traditsiooniks on saanud õpetajate päeval koostöös lapsevanematega kinkida personalile mõned tunnid motivatsioonikoolitusel osalemiseks. Lisaks lapsevanematele olid rühmades ka Staabi- ja Sidepataljoni ajateenijad. Eelmistel päevade olid juba päeva tegevused lastevanematega läbi räägitud ja lapsevanemad oma kohalolekut kinnitanud. Rühmades toimus palju huvitavat meisterdati, mängiti malet, lauamänge, õues toimusid põnevad mängud.

õp krõ  õp lo  õp le

ÕP Kr  õp nak  õp po

õp pä  õp mu  õp

SUUR  TÄNU KÕIKIDELE LAPSEVANEMATELE JA AJATEENIJATELE, KES AITASID ÕPETAJATEPÄEVA ERILISEKS  TEHA!

02.10  NÄITUS VANEMATE MEISTERDATUD NUKUD LASTELE

Traditsiooniks on saanud oktoobris teha näitus vanematega koos meisterdatud asjadest. Sellel aastal meisterdasid vanemad lapsele nuku. Nii mõnigi lapsevanem tegi tänu näitusele, oma elu esimese nuku. Peale näitust saavad lapsed vanemate poolt tehtud lelud endale koju või lasteaeda kaisunukudeks jätta.

NK   nn  NP

NM   nNak  nukk

ESMASPÄEV 24.09 SÜGISE TERVITAMISE PIDU

Ja ongi kätte jõudnud ilusaid, värvilisi lehti pakkuv sügis. Kuna veel ei ole jõudnud lehed päris värviliseks minna, siis said lapsed võistelda värvilisi paberlehti korjates ning lõbusaid sügise laulu- ja võistlusmänge koos mängides.

sügis1  sügis 7  sügis5 ˇ sügis6  sügis5  sügis4

REEDE 21.09 MÕMMI RÜHM KÄIS KOOLIEELIKUTE OHUTUSALASEL ÕPPEPÄEVAL JALGPALLIHALLIS.

Mini SOS,  ( mina Oskan Seda)

Erinevates teemapunktides tegutsedes said lapsed teadmisi neid ümbritsevatest ohtudest ja õpetust ohuolukordades õigesti toimimise kohta.

ohutus 3jpgohutusohutus 2)

REEDEL 21 09 STAABI- JA SIDEPATALJONI LAHTISTE USTE PÄEV

Hommikul oli laste elevus suur, sest Naksitrallide-, Krõlli- ja Pätu rühma lapsed ootasid õhinaga Staabi- ja Sidepataljoni minemist. Kõik sõid rutakalt ja riidessegi saadi kiiremini kui muidu. Nagu ikka, olid kõigil ohutusvestid seljas ja koguneti lasteaia maja ette ning tee võis alata.  Väike jalutuskäik ja juba paistsid Staabi- ja Sidepataljoni väravad.  Esimeseks said lapsed minna välitelkidesse, kus uuriti, kuidas sõdurid metsas olles magavad, süüa teevad ja riideid kuivatavad. Siis oli väike treening takistusraja näol, kus pidi esmalt roomama, kuna aga lapsed olid nii väiksed, said kõik käpuli takistuse läbitud, siis tuli mööda poome ronida ning üle takistuste ronida. Selleks, et kõik ikka päris õppuse moodi oleks, said lapsed, kes soovisid, näole maskeeringu. Vahepeal pakuti sõdurisuppi ja siis näidati lastele Sidepataljoni tehnikat.

side2side3sideside1side 5side6jpg

TEREPÄEV  03.09. saalis

Tore mängupidu, kus kõik sõbrad lõbusalt koos laulsid ja tantsisid

terepäev

Jäätmealane õppepäev koolieelikutele toimus 18. juunil, kui lasteaias olid külas kaks keskkonnasõpra Liina ja Tiina, kes rääkisid lastele, kuidas prügi sorteerida, miks taaskasutus vajalik on ning kuidas loodust säästa.

IMG_3681

Minister tunnustas parimaid keskkonnasõbralikke haridustegevusi keskkonnakäpaga    10.06.2018

Keskkonnaminister Siim Kiisler kuulutas täna Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuses peetud pidulikul tunnustamispeol välja tänavused „Keskkonnakäpa“ konkursi laureaadid.

„Meile esitati üle poolesaja väga tubli kandidaadi, kes kõik olid ühel või teisel viisil jätnud positiivse jälje oma keskkonnateadliku algatusega või panustanud keskkonnasõbraliku haridustegevuse edendamisse,“ ütles keskkonnaminister Siim Kiisler keskkonnasõbraliku haridustegevuse tunnustamiseks korraldatava „Keskkonnakäpa“ konkursi tänavuste kandidaatide kohta. Ministri sõnul väärivad nad kõik esile toomist ja tunnustamist, ometi tuli žüriil langetada raske otsus ning välja valida neist parimad. „Võitjad eristusid väga vahvate ideede ja läbimõeldud lahenduste poolest,“ tõi keskkonnaminister Kiisler välja parimatest parimatele võidu toonud retsepti. Konkursile esitatud kandidaate hinnati viies rühmas: lasteaed, õpilasrühm/klass, õpetaja, kool ning keskkonnaharidust pakkuv organisatsioon. Kandideerida sai kategooriates: „Tubli tegutseja“, „Tark tarbija“, „Õnnelik õpe“, „Kogukonna kaasamine“ ja „Innukas innovaator“. Viimane on eriauhind, mis antakse tegevuste eest, mille käigus on leitud uudseid/leidlikke lahendusi keskkonnateemade käsitlemisel, olgu selleks erinevate ainevaldkondade põiming, keskkonnasõbralikkust edendavad uuringud, vaatlused, leiutised, kampaaniad, koostöö lastevanemate ja ettevõtetega jms. Hindamisžüriisse kuulusid Keskkonnaameti, Keskkonnaministeeriumi, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Õpilasesinduste Liidu esindajad. Kõige enam kandidaate esitati tänavu lasteaedade kategoorias, kus konkursile laekus 19 projekti. Rühmade kategoorias laekus 16, koolide ning organisatsioonide kategoorias 9 ning õpetajate kategoorias 8 projekti. Kokku esitati konkursile 61 kandidaati. Esitatud projektidest paistsid tänavu eriti hästi silma Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud projektid.Kogukonna Kaasaja 2018

  • Tallinna Liivamäe Lasteaed Algatus: Vanade riiete uus elu

keskkonnakäpp1

 

07.06 toimus lasteaia sünnipäevagrill

Nagu traditsiooniks saanud toimus  juba 14. korda lasteaia sünnipäeva päeva õhtul õues pidulik sünnipäevaüritus. Lastele algas pidulik osa peale juba päeval, kui nad kogu rühmaga sünnipäevapeoks küpsisetorti tegid. Iga rühm oma piknikulaulale. Õue minnes heisati masti lasteaia lipp.

16.30 algas pidulik osa üllatusesinemisega, lasteaia personali poolt.

Esimeseks lavastati laul ” Põdral maja metsa sees”, siis  lugu põrsast, kes tahtis lennata ja lõpuks ” Mutionu pidu”

Lasteaeda tuli tervitama Kesklinna Vanem Vladimir Svet.

Esinesid  My Dance trenni lapsed, siis Tantsuklubi Laguuni lapsed.

Jagati tänukirju partneritele ja lastevanematele ning tänukiri lastevanemate ja laste poolt kõrgeimalt hinnatud rühmadele. Kokku osales peol 373 inimest

sünnipäev


01.06 toimus lasteaias spordipäev.

01.06 toimus lasteaias spordipäev. Algus 10 00 esimest soojendust tegi „Sigatüüka lasteaia“ siga, siis tulid soojendust tegema Minnid

Õueväljak oli jaotatud 9 tegevus punktiks

Ristkeksu punktis oli keksukastid, kus osavad lapsed erinevaid hüppekekse mängisid.

Mängud langevarjudega punktis oli lastel vaja mängida erinevaid mänge

Ümber maja jooks – oli vastupidamise jooks, kus suuremad rühmad jooksid kiiremini ja kauem.

Hoota Kaugushüppe punktis – hüppasid lapsed kaugust. Kõik olid tublid ja sooritasid isiklikke rekordeid.

Kaugusviske punktis visati liivakottidega kaugust. Ka seal püstitasid kõik lapsed isiklikke rekordeid.

Tantsunurgas käis esmaklassiline tants ja erinevad laulumängud

Teatejooks – kõigepealt teatepulk eesolevasse ringi, siis läbi tunneli, ümber koonuse, uuesti teatepulk kätte ja teatepulga edastamine

Köieveo pinkt. –Esimeseks tuli sooritada köievedu seaga, siis poisid ja tüdrukud ning sega võistkonnad.

Liivakoti vise – selles punktis tuli visata 5 liivakotti rõngasse, jällegi püstitasid kõik lapsed isikliku rekordi

Pidu lõppes jäätise söömisega ja medalite andmisega isiklike rekordite püstitamise puhul.

sport3sportspordipäevsport6

sport4

JK TALLINNA KALEVI LASTEAEDADE JALGPALLIPÄEV 2018

28 ja 29 mai. 2018 toimus Kalevi kunstmurustaadion (Staadioni 3, Tallinn)

JK Tallinna Kalev poolt korraldatav lasteaedadele mõeldud jalgpallipäev., kus osalevad Tallinna lasteaiad.

Eesmärk ja ülesanded

 • Pakkuda lasteaialastele üks meeldejääv, lõbus ja sportlik päev kunstmurustaadionil;
 • Populariseerida jalgpalli, sporti ja üldisemalt huvitegevust;
 • Arendada laste meisterlikkust ja kehalisi võimeid;
 • Tugevdada laste omavahelisi sportlikke ja sõbralikke suhteid.

Turniiri juhend

 • Mänguväljak 40х25 m, väravad 5х2 m, kunstmurukate;
 • mänguaeg 1 x 10 min;
 • võistkonnas kuni10 mängijat, korraga platsil 4+1 (4 väljakumängijat ja 1 väravavaht), vahetuste arv ei ole piiratud;
 • turniiril lähtume ausa mängu reeglitest;
 • täpsem turniiri ajakava ja mänguaeg sõltuvad registreeritud võistkondade arvust.

Autasustamine Turniiri parimale võistkonnale on karikas

Kell 8.30 toimus kogunemine

Ühes võistkonnas võib olla kuni 10 last (korraga platsil 5 last, vahetuste arv ei ole piiratud).

Üks mäng kestab 10 minutit. Mängud toimuvad kahes alagrupis, kolmel väljakul, sarnaselt eelnevate aastatega. Alagrupi mängud oleme planeerinud kell 9:00-10:40 ning kohamängud kell 11:00-11:30.

28.05 tulemused:

I koht Tallinna Liivamäe lasteaed

II koht Tallinna Suitsupääsupesa Lasteaed

III koht Tallinna Luha lasteaed

IV koht Tallinna Harka Lasteaed

jalgpall1Jalgpall

24.05 LASTEAEDADE TANTSUPIDU

neljapäeval toimus lasteaedade tantsupidu, mis algas kõikide lasteaedade hoovis täpselt 16.00 Sabatantsuga. Kõikidel rühmadel oli oma pesa, kus tantsusud alustati.

IMG_0444IMG_0417IMG_0414IMG_0445

23.05.2018  LIIVAMÄE LASTEAED JUURI OTSIMAS

2018, 2019 aasta ideeks on Liivamäe lasteaed juuri otsimas.

Seda, et lastele vastavalt vanusele vana aja tegemisi ja traditsioone õpetatakse, on tavaline, see käib õppekava juurde ja on loomulik. Kuid kuidas vanemaid rohkem kaasata, see on alati üks peenike küsimus. Kõigil on kiire ja aega napib. Seekord püüame kaasata tervet maja korraga. Mai keskel panime välja kirja, kus soovisime igalt lapselt oma ema ja isa juurtest tulenevat rahvariide seeliku triibustikku, soovituslikult ise triibustada. Plaanisime tööd ülesse panna Juhkentali tänavapoolsele aiale.  Meie üllatus oli suur, kui rühmadesse hakkas laekuma suurel hulgal rahvariideseeliku triibustikke ja tõesti, ise joonistatud!

Suurele Eesti kaardile märkisime täppidena ülesse piirkonnast saadud tööd, mis näitas, millisest piirkonnast kellegi juured pärit on. Kaart sai toredasti kirju.

23.05 panime näituse ülesse. Tore oli see, et need, kelle üks või mõlemad vanemad on pärit väljastpoolt Eestit tõid ka oma juurtepõhised ornamendid.

Kokku on hetkel väljas 230 tööd, neist 16 on väljastpoolt Eestit ornamendid.

 

18.05 KESKLINNA KARIKAS 2018

Tallinna Kesklinnavalituse poolt korraldatav Kesklinna Lasteaedade Karikas

9.45 saabusid õpetaja Annega lapsed  A,Le Cog Arenale. Siis toimus spordipäeva avamine ja soojendusvõimlemine, ning siis võistlused.

Igast lasteaiast osales 6 last. Võistlusalasid oli 5: takistusrada, jalgpall, ristkeks, liivakotivisked ja hoota kaugushüpe. Lisaks olid vabaalad: Kotijooks, kõnnisuuskadega käimine ja liikluspunkt. Väljak oli jaotatud nummerdatud tegevusaladeks . Ühes punktis oli korraga 2 lasteaeda.

Liivamäe Lasteaed saavutas Kesklinna Karikal  III koha

karikas 18karikaskarikas 6

22.04 Tallinna koolide ja lasteaedade tantsutuur (Liivamäe oli üks korraldajatest)

 1. aprillil 2018 toimus Tallinna humanitaargümnaasiumi võimlas Tallinna koolide ja lasteaedade tantsutuur. Oma oskusi seltskonnatantsus panid proovile tantsijad 15 lasteaiast ja 11 koolist.

Üritus sai alguse kaheksa aasta eest Tallinna Liivamäe lasteaiast, kui direktor otsis võimalust, et kõik seltskonnatantsu harrastavad lapsed saaksid õpitut ka teistele näidata. Tantsuõpetajad Ivo Kappet ja Erika Kappet tantsuklubist Laguun leidsid, et mõte on hea ning koos viidi plaan ellu. Tantsutuuri asus toetama Kesklinna valitsus, kes aitas ruumide rendi, meenete ja diplomitega.

Nüüd võisteldi tantsutuuril juba seitsmendat korda, see on muutunud kevadiseks traditsiooniks nii lasteaedadele kui ka koolidele. Tuuri eestvedajaks on Erika Kappet tantsuklubist Laguun, Silvia Purje tantsuklubist Twist ja Imbi Pajula Liivamäe lasteaiast.

Võistlejaid tuli Kesklinnast, Mustamäelt, Lasnamäelt, Põhja-Tallinnast, Õismäelt, Nõmmelt ja Piritalt, aga ka Maardust ja Haabneemelt. Esindatud oli kuus tantsuklubi või -kooli: Reveranss, Laguun, Twist, Impulss, Master ja Flix. Tantsis 49 mudilast ning 117 õpilast. Võistlejaid tervitas avamisel Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Hindamine toimus tantsutuuril samamoodi, kui võistlustantsu võistlustel. Sel korral olid kohtunikeks juunioride EM finalist Mileene Varik, Eesti meistrid Rannar Edovald ja Mari Liis Mets, Eesti meistrivõistluste finalistid Elisabeth Gorjatseva ja Heiki Lind, Eesti juunioride karika võitja Marlen Mertens, noorte karikavõistluste finalistid Anett Sandberg ja Liisa Ruus ning treener Kristina Vasylkivska. Võistluste peasekretär oli Sten Tarsalainen ning turniiri juht Hardi Olle.

Parimad tantsijad selgitati välja vanuserühmade kaupa ning esikolmikud kujunesid järgmised.

 • 3–4 aastased lapsed: Palle Mattias Lööndre (Tallinna Luha lasteaed); Ilja Zorin ja Julia Koleda (Kolde lasteaed ja Tallinna Rukkilille lasteaed); Magnus Keinast (Kolde lasteaed).
 • 5–7 aastased lapsed: Samuel Kirsipuu ja Eva Liisa Toom ning Koit Veskimets ja Nora Soom (Tallinna Päikesejänku lasteaed); Hans Kristjan Aruvel ja Stella Mägi (Tallinna Kullatera lasteaed ja Tallinna Magdaleena lasteaed); Timur Reinsalu ja Lenna Soosuu (Pelguranna lasteaed).
 • Lasteaedade printsessideks valiti Jeva maria Mihno (Tallinna Liikuri lasteaed); Evaliisa Toom (Tallinna Päikesejänku lasteaed); Stella Mägi (Tallinna Magdaleena lasteaed); Grethel Veiper (Tallinna Vikerkaare lasteaed).
 • 1. klasside õpilased: Daniil Burkuš ja Anna Leštšenko (Maardu Gümnaasium); Kert Allikas ja Lorna Mai Brandt (Tallinna Reaalkool (TRK)); Madis Reimann ja Laurell Veinpere (TR/ Tallinna Kesklinna põhikool (TKP)); Karl Martin Valdre ja Rebecca Rankla (TR).
 • 2. klasside õpilased: Kaur Poolma ja Lakendra Amerii Kivisaar (Haabneeme kool); Jesper Lepisto ja Liisa Marie Arakas (TRK); Mart Metsanurk ja Karin Pärn (Tallinna Ühisgümnaasium (TÜG)); Markus Noor ja Marleen Elbrecht (Tallinna Inglise Kolledž (TIK)).
 • 3. klasside õpilased: Jürgen Tampere ja Elsa Peek ning Mattis Tamere ja Laura Liisa Agarmaa (TRK); Mark Samoilik ja Catherine Ilves (TÜG); Oliver Tiit ja Heldin Laidvee (TKP/TÜG).
 • 4. klasside õpilased: Gregor Mägi ja Amanda Vaarman (TIK); Ott Timmusk ja Anna Mercedes Preden (TRK).
 • Koolide printsessideks valiti Kaisa Marta Krause (TRK) ning Meribel Rannala, Rita-Mia Reinap ja Mona Villup (TIK).

Võistluste vaheaegadel esinesid Rannar Edovald ja Mari-Liis Mets (Eesti meistrivõistluste II koht, Eesti esindajad MM-l ladina tantsudes); Aleksander Kappet ja Sabina Lomovski (Eesti meistrivõistluste III koht, ladina); Uku Kurim ja Karoli Maria Krause (junior Eesti karikas, standard). Muusikat mängis DJ Kert Mattias Purje.

kool 18kohtunikudlasteaedade esinejadprintsessid 2018 koolesineja Aleksander

24.04 KUKK KÜLAS

Lastel oli külas kukk, kes külastas kõiki rühmi. Lapsed said kukke silitada, vaadelda ja uuristada kohe päris lähedalt. Laste imestus oli suur, kui selgus, et kukk ei olegi nii väike lind nagu pildil. Eriti olid lapsed üllatunud nähes kuke suurt harja, lotti ja kannuseid. Seletati kuke tähtsust kanakarjas, kuid kõige rohkem meeldis ikkagi see, et kukke sai katsuda ja kuna kukehärra oli rahuliku loomuga, lasi ta seda lastel teha, ise aeg- ajal ko-ko-ko lapsi korrale kutsudes. kukk

29.03 KEVADPÜHA MÄNGUPIDU

Lapsi tervitas vares. Saalis toimus traditsiooniline kevadpidu, lauldi laule kanades ja kukkedest, mängiti munakandmise võistlust. Vares, kes asendas haigestunud jänest püüdis olla tubli ja jänese korraldusi mitte unustada, kuid aeg- ajalt pidi ta siiski küsima lastelt, kuidas asjad käivad, sest tema aruke kippus teda veidi alt vedama. Lõpuks pakkus vares lastele jänese poolt kaasa antudvärvilisi mune . Koos tantsiti mitu laulumängu ja punkti pani üritusele tibutants.  IMG_0396IMG_0403

15.03 KALAPÄEV

Kalapäeva raames meisterdasid Rühmad kalasid. Kõigepealt said lapsed kalade toorikud, mis tuli liivapaberiga ära lihvida ning seejärel valitud kalade järgi värvida. Meisterdatud kalad olid toredad ja värvilised. Saali on ülesse pandud traalilina, kuhu kõik rühmad oma kalad ülesse ripitavad.IMG_0361IMG_0366 IMG_0363 Naksi kalad

13.03 KANUTIAIA KANN

Teatrifestival Kanutaia Kann, Osales Naksitrallide teatritrupp etendusega ” Suur jõulueelne jalutuskäik” Naksitrallide teatrirühm osaleb teatrifestivalil juba mitmendat aastat ja ikka ja jälle on nad saanud eripreemia, seda ka sellel aastal.

29197221_1869434926411533_4248048385373876251_n[1]Kanuti  kanuti1

15.03  KALAPÄEV

Sellel kalapäeval tutvusid lapsed merekaladega. Kõigepealt vaadati  ja kuulati kalur Argo juttu sellest, millised meres olevad kalad on ja kuidas neid sealt kätte saadakse. Tutvuti kala osadega ning Argo seletas, mida kalal milleks vaja on. Lõpuks saabus kauaoodatud hetk. Lapsed said kätte kummikindad ja räägitud kalu kohe ise kätte võtta, neid ise uurida, katsud. Oli kui põnev oli, kui Argo näitas, kuidas suur kala väikese võib ära süüa. Sagimist oli laua taga palju, sest käik tahtsid katsuda. Kõik see oli vabatahtlik. Kuid esialgu vaatajateks jäänud lapsed palusid siiski veidi aja pärast ka endale kindaid ja läksid kalu uuristama.   IMG_0296IMG_0304

12, 13.03 2018  laste pildistamine saalis

08.03.2018  KALAPÄEV

Kalurid rääkimas kalurielustIMG_0261 IMG_0264

21.02.2018  EESTI VABARIIK 100

Eesti Vabariik 100 sünnipäevaaktus koos Staabi ja Sidepataljoniga ning paraadiga.

15.02.2018  HIINA KOERA AASTA

Külalised Hiinast Koeraasta algust tähistamas hiina uusaasta

13.02.2018 VASTLAD UNISTUSE LASTEAIAGA

Unistuse lasteaed Liivamäel külas, vastlaid pidamas IMG_0210

12.02.2018  MASLENITSA UNISTUSE LASTEAIAS

Külas Unistuse Lasteaias “Maslenitsa” talvetrallmaslenitsa

08.02 2018 Mõmmi rühmas külas Piirivalvest tollikoeradtollikoer1

jaanuar 2018  LAPSED VAIPASID KUDUMAS

Eesti Vabariik 100 Liivamäe Lasteaia lapsed koovad kaltsuvaipasid

Krõll 1Krõll2

06,07.02.2018    Lapsed külas Metsakitsetalu pererahval ja loomadel

IMG_0041 IMG_0059

15.12.2017    Lotte rühma lapsed tervitamas Laidoneri muuseumis noori seersante Staabi- ja Sidepataljonist

13.12 2017    Rühmade jõululaat saalis

29.11.2017   Väljasõit kaluritele külla Tapurlasse.sadamasjoonistus traal

24.11.2017     Bussijaamas Mõmmi ja Lotte rühm. Turvavöö õige kasutamine.turvavöö

24.11.2017     Esmaabikoolitus lastele esmaabiesmaabi1

21.11.2017       Staabi- ja Sidepataljoni sünnipäev  kontsert pataljonis. Esinesid Lotte rühma lapsed

24.10.2017      Silmaarsti kontroll lastele

17,10.2017       Lapsed käisid hammaste kontrolli Valge Maja Hambaravi

05.10 2017      Õpetajate päev Rühmades kuni lõunani lapsevanemad ja 16 ajateenijat

28.09.2017      Lastele ohutusalane koolitus, külas Tööinspektsiooni maskott NAPO osalesid Naksid, Lotte, Mõmmi ja Krõlli rühm

20.09.2017       Autovaba päeva raames külas NUPSIK Osalesid kõik rühmad saalis

14. 09.2017    Staabi- ja Sidepataljoni lahtiste uste päev, Osalesid Mõmmi ja Lotte rüh

´+32