Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Heategevusfond Aitan Lapsi SA ja Eesti Pandipakend OÜ kuulutasid ühiselt välja keskkonnateemaliste lastelavastuste konkursi, mille sihtgrupiks on lasteaialapsed ja eesmärgiks viia kvaliteetse lasteteatri elamus võimalikult paljudesse lasteaedadesse Eestis. Miksteater osales konkursil lavastusideega „Erakordne veepudel“, mis osutus konkursil üheks väljavalituks. Programmi eesmärk on tutvustada lastele laiemalt keskkonnasäästlikkuse ja spetsiifilisemalt pakendite taaskasutamise temaatikat. Kõik programmi raames antavad etendused on vaatajatele tasuta.

Lavastuse „Erakordne veepudel“ lühike sisukirjeldus

Ühes köögikapis toimetab detektiivibüroo „Mesi ja Lusikas“, mida juhivad Härra Mesi ja Doktor Lusikas. Ühel päeval pöördub tublide detektiivide poole Proua Pärm, kes tunneb muret oma sõbra Veepudeli saatuse pärast. Koos kapis elades oli Veepudel Proua Pärmile tihti põnevalt rääkinud oma tulevikust, sellest kuidas ta plastikpudelist pandipakendina saab hiljem taaskasutusse suunatuna uue elu, ning mis võimalused talle avanevad. Plastikust saab teha näiteks jalgpallisärgi või vaiba. Ometi läheb kõik teisiti. Proua Pärm oli tunnistajaks sellele, et tema sõber visati hoopis prügikasti. Proua Pärm palub kuulsate detektiivide abi, et oma sõber leida. Härra Mesi ja Doktor Lusikas asuvad Veepudelit otsima. Jälitustöö viib detektiivid prügiauto kastis prügimäele, kus nukrutseva prahi hulgas on palju sellist, mida saaks suunata taaskasutusele. Prügimäge valitseb aga salakaval kuninganna Kile, kes peab maailmavallutamise plaani ja tituleerib end vägevaks mereröövliks. Kile meelitab detektiivid endaga kaasa ja püüab neid vangistada, Härra Mesi ja Doktor Lusikas aga pääsevad ja leiavad üles ka otsitud sõbra, Veepudeli. Viimaks jõutakse õnnelikult kolmekesi koju tagasi ning jäetakse ka inimestele köögilauale õpetlik kiri: Armsad inimesed. Sorteerige oma prügi, hoidke loodust ja viige pakendid taaskasutusse. See on tark ja säästlik teguviis. Austusega: Teie detektiivid Härra Mesi ja Doktor Lusikas.

Lavastuse „Erakordne veepudel“ meeskond:

Autor: Donald Tomberg Lavastaja: Kristo Toots (Miksteater) Kunstnik: Maarja Meeru (Vanemuine) Muusikaline kujundus: Tarmo Song (Theatrum)

Osades: Kaia Skoblov, Donald Tomberg, Kristo Toots ja Indrek Liit (muusik) Etenduse kestvus on 40 minutit.