Eelmisel aastal oli aial „Liivamäe Lasteaed juuri otsimas“, mis tekitas palju elevust ja positiivset tagasisidet, seda nii lastevanemate kui aiast möödujate poolt. Lähtuvalt sellest otsustasime ühiselt „Hariva aia“ traditsiooni jätkata.

Selle aasta idee sai innustust juubelitantsupeost, kus olulisel kohal on rahvariided. Eesti rahvariiete eri piirkondade rahvariiete ilu on seda väärt, et näidata möödujatele, milline väärtus eestlastel rahvariiete näol on.

Selle aasta „Harival aial“ on kolm väljapanekut:

Eesti au ja uhkus – rahvariided. See väljapanek on koostöös Eesti piirkondlike muuseumide, kelle rahvariiete joonistuste kogusid on kasutatud, Eesti Rahva Muuseumi rahvariide seelikutriibustike kogu, Eesti Posti (Omniva) rahvariideid tutvustavad margid ning Valli Lember- Bogatkina rahvariietega postkaardid.
Kas tunned neid taimi? Sellel kevadel näitas üks lapsevanem rohttaimedest tehtud fotosid, millest kasvas välja mõte teha aiale väljapanek taimede fotodest koos nende nimetustega. Kokku kogunes vanematelt ja personalilt kokku arvestatav hulk fotosid erinevatest rohttaimedest, lisaks andis loa oma rohttaimede fotokogu kasutada Tartu Ülikooli botaanikaaed.
Meile meeldib siin! Kahe hariva väljapaneku vahel on kesksel kohal Liivamäe laste enda maalitud lõbusad portreepildid, mis „Hariva aia“ Liivamäe Lasteaiale iseloomulikuks teevad.
Väljapanek jääb aiale kuni sügiseni.