Kuigi koroona pärast on sellel aastal paljud asjad teisiti, kooruvad tibud ikka endiselt 21. päeval. Nagu juba traditsiooniks on saanud, paneme iga aasta kevadel inkubaatori tööle, sellel aastal siis sõbrapäeval. Seekord läksid inkubaatorisse siidikanade ja segatõugudest kanade munad. Ainus asi, mis seekord teisiti oli, oli see, et munadest tulevad tibud olid juba ette broneeritud. Kolmandal ja viiendal päeval kontrollisime, kas munades juba midagi toimub. Tublid tibud olid juba  toimetama hakanud ja endale mõnusad kohad munades sisse võtnud.

Kuna 2021 aastal asume remondi tõttu erinevatel asenduspindadel, paneme tibukeste koorumise väikse videoklipina kodulehele, et kõik soovijad seda näha saaksid. Vilmsi tänava maja lastel vedas, nemad said  tibutelevisiooni vaadata juba märtsis.

03.04 hommikul saabus kauaoodatud esimene täkse munasse, kust seest kostus vaikset piiksumist. Läks veel üsna mitu tundi, kuni usin tibu ennast munast lahti lõikama hakkas. Nimelt on väikestel tibudel noka peal väike valge osa, mida nimetatakse munahambaks ja sellega usinalt töötades lükkab ta pragu aina pikemaks, kuni terve ring tehtud. Siis sirutab ta jalgu ja lükkab ennast munast välja.

Kooruvatele tibudele oli valmis pandud kast soojendava lambi, toidu ja joogiga.  Mõnda aega kuivas ja puhkas tibu lambi all, veidi aja pärast oli ta kohev ja usinalt siutsuv tibu.

Esimesed tibud on endale uued kodud juba leidnud. Sellel nädalavahetusel peaksid kooruma järgmised, hoiame teid asjadega kursis ja paneme tibudest pildid.