Kui Pokud ja Lotted eelmisel kolmapäeval teada said, et Asunduse lasteaia hoovialale tulevad uued atraktsioonid ja õuealal on nende paigaldamise ajal liikumine piiratud, otsustati minna õppekäikudele.

Üheskoos avati google mapsi ning esimeseks päevaks sai valitud Pae park. Lapsed vaatlesid sealseid puid, häälisid nende nimesid, nimetasid esimest ja viimast häälikut, otsisid sügise märke, tegid looduslikest vahenditest putukaid.

Reedel seadsid Pokud sammud juba Kadrioru pargi poole. Pargis sai tehtud mõned õppemängud, korjatud tammetõrusid, kastaneid ja loendatud neid ning lastele põnevust jätkus.

Esmaspäeval lasteaeda jõudes selgus, et ehitustööd veel kestavad ning otsustati võtta ette “Õppekäikude” nädal, sidudes see samas prüginädalaga. Pokud seadsid taas sammud Kadrioru parki. Lapsed said ülesandeks harjutada paaristööd. Lapsed tegid vahvat otsimismängu, korjati munakarpidesse erinevaid looduslikke materjale ning munakarbile tuli kirjutada oma nimi. Lastele väga meeldis. Hiljem saime kasutada neid oma mihklipäeva näitusel.

Teisipäeval läksid Pokud taas Kadrioru parki, kus rääkisime taaskasutusest, milliseid asju saab taaskasutada ja millistesse prügikonteineritesse need kogutakse. Ladusime looduslikest vahenditest septembrikuu jooksul õpitud tähti, meisterdasime looduslikest vahenditest käevõru.

Kolmapäeval tuli  liikumisõpetaja Anne meie, Pokude ideega kaasa ning kohtusime temaga Kadrioru pargis, et jooksuvõistlusi teha. Ka Anne nägi laste vaimustust lasteaia hoovist välja saamisest ning tavaline liikumistegevus tuli palju huvitavam ning mitmekesisem. Kuna aeg lendas, siis suurele mänguväljakule me ei jõudnudki, kiired ühismängud veel palkidest mänguväljakul ja lastele lubadus, et me ausõna homme veedame mänguväljakul võimalikult palju aega.

Neljapäeva hommikul küsisid juba lapsevanemad ise, et kuhu te siis täna sammud seadma hakkate. Seda muidugi positiivses võtmes. Täna oli plaan veel lapsi Pae parki viia. Kiired numbrite ning hulkade kordamised tuttavatel pabertaldrikutel ning hommikusörgiga mänguväljakule, mõned venitused õues olevas jõusaalis ning lõpuks said lapsed võimaluse “ämblikuvõrgus” ronida ning mänguväljakul ilusat ilma nautida.

Reedel läksime Kadrioru parki luige tiigi äärde, kus arutasime, kuidas hoida tiiki puhtana ja millest sealsed linnud toituvad, kui neid toita ei tohi. Täitsime kohapeal loodusbingot, mis tekitas lastes elevust ja taheti kõikidesse ruutudesse kastikesed ikka saada, kuid kahjuks ei leidnud me sügises pargis enam lepatriinusid ja liblikaid.

Lisaks õppetegevustele tutvusime muidugi sealsete mänguväljakutega. Teel õppetegevuse paikadesse häälisime tähti teemärgistel, loendasime samme ja trepiastmeid, tuletasime meelde õpitud laule.

Kui nädala alguses küsisid lapsed, et õpetaja, kas me tegevusi toas ei teegi, siis nädala lõpuks said ka lapsed aru, et õues oleme palju rohkem ja põnevamalt jõudnud omandad teadmisi, mida toas vaid pildilt näha saaks. Kokkuvõtvalt võime selle toreda, kuid siiski ka veidi väsitava nädala võtta kui toreda kogemuse ning hea ettevalmistusena meid ootavale Matsalu retkele, mille võitsime joonistusvõistlusel eduka osalemise eest!