Kuuhiired  arutlesid, miks on vesi tähtis, tegid sellest ühistöö, täitsid töölehte “Mina joon vett”,  tegid katseid ning vaatasid videot “Kuhu lähed tilgu?”  (videos räägitakse vee teekonnast -kuidas jõuab vesi Tallinnas kraanidesse).

Tuulehobud tegid veeteemalise plakati “Meres elavad loomad ja taimed”.

Naerukassid tähistasid rahvusvahelist veepäeva vee joomisega. Lapsed said teada, kui tähtis ja vajalik on maailmas puhas vesi! Igal lapsel valmis oma valitud värviga veepiisast pilt. Ja lapsed lubasid, et pärast iga treeningut joovad vett ning käsi pestes ei lase veel tühjalt voolata!

Pilvejänesed tähistasid veepäeva ühislakati tegemisega.

Tähekullide ühistöö:

Õnnesikud vaatasid täna lühikest filmi, kuidas puhas vesi meile koju jõuab. Täitsid töölehti, kus iga laps sai ära märkida, palju ta täna vett on lasteaias joonud.

Kunstitegevuses segasid puhta vee sisse värvi ja kallasid natuke vett paberile, lapsed proovisid kõrrega vee laiali puhkuda, mis alguses tundus väga lihtne, aga hiljem selgus, et ei olnudki kõige kergem tegevus 🙂

Lendoravad meisterdasid ja nuputasid:

Liivamummud arutasid, kas gaseeritud vesi on hea või halb? Proovisid gaseeritud ja gaseerimata vee erinevust. Paljudele lastele ei meeldinud gaseeritud vesi, soolase maitsega. Lapsed leidsid, et gaseeritud vesi on värkendav. Vaatlus: kui palju ma päevas vett joon? Plakat”Vee vajalikkus. Katse: Must sool. Algul nuusutasime ja lõhn meeldis lastele, siis lisasime vett ja lõhn muutus ebameeldivaks. Julgemad proovisid.